У четвер у московському штабі російської Націонал-більшовицької партії, очолюваної скандально відомим письменником Едуардом Лимоновим, працівники правоохоронних органів затримали тележурналіста й політика Дмитра Корчинського разом із оператором зі знімальної групи «1+1», який його супроводжував. Після затримання їх доставили в ОВС «Хамовники», де протримали декілька годин, а потім відпустили. Як повідомив агентству Інтерфакс-Україна черговий офіцер управління інформації та громадських зв’язків ГУВС Москви Геннадій Богачов, вдень у четвер в міліцію надійшов дзвінок про те, що з підвалу в одному з районів столиці невідомі люди виносять коробки й речі. Міліція перевірила цю інформацію, й виявилося, що люди, які виносили коробки, не мають документів або є жителями інших міст, не маючи реєстрації в Москві. Приміщення, з якого, згідно з інформацією аноніма, виносили коробки, виявилося штабом НПБ на вулиці Другій Фрунзенській. Серед людей, які були там, у 23 осіб не було документів, і їх затримали для з’ясування особистостей. За версією Дмитра Корчинського, українських громадян затримали, незважаючи на пред’явлене журналістське посвідчення. Сам Едуард Лимонов у інтерв’ю Інтерфаксу заявив, що затримання активістів партії було здійснене без пред’явлення будь-яких обвинувачень, і припустив, що затримання пов’язане з акціями, які регулярно проводять активісти НПБ. «Мене затримувати не стали, пояснивши це тим, що може здійнятися галас», — сказав Едуард Лимонов. У той же час у ГУВС Москви сказали Інтерфаксу-Україна, що лідера НПБ не затримували, оскільки він має московську прописку.
Враховуючи провокативну (принаймні, в ролі телеведучого) манеру поведінки Дмитра Корчинського й суворість вдачі московських правоохоронців, інформація про його затримання взагалі не дуже й здивувала. Розказати детальніше про цей інцидент «День» запропонував самому Дмитру КОРЧИНСЬКОМУ :
— З російською націонал-більшовицькою партією ми (мається на увазі організація «Братство», очолювана Дмитром Корчинським. — Авт. ) давно співпрацюємо. Зокрема, наші хлопці брали активну участь у низці спільних акцій у Росії. І цього разу мій візит був із політичною метою. Водночас я зі знімальною групою «1+1» вирішив зробити фільм про сучасну ситуацію в Росії. Під час проведення всіх цих розмов і переговорів штаб атакувала група (осіб 50) Міністерства внутрішніх справ РФ і ФСБ. Нас доставили в ОВМ «Хамовники», і там дуже довго перевіряли наші документи і, скажімо так, велися розмови на різні теми. Протримали майже три з половиною години, після чого нас випустили.
Я думаю, що, напевно, це був натяк на те, що не слід нам надто активно втручатися в російську політику. Тим більше, що з реєстрацією у нас було все гаразд, тобто законних підстав для затримання у них ніяких не було.
— Але був дзвінок у міліцію...
— Усі неподобства робляться за сигналом з місця — ось, мовляв, нам подзвонили й сказали. Я думаю, і міліція, і ФСБ знали, куди вони йдуть, для чого вони йдуть, діяли організовано. Зрозуміло, що вони стежили.
— А от щодо співпраці російських націонал-більшовиків і «Братства»... У вас є щось спільне в ідеології?
— Ні, у нас спільні тактичні завдання — й вони, й ми активно виступаємо проти сучасного російського керівництва.
— А може, справа ще й у фільмі «про сучасну ситуацію в Росії»? Про що він конкретно?
— Фільм цей більше стосується Лимонова та лимонівців. Тобто нам було цікаво показати (я був ініціатором цих зйомок), що, по- перше, наші земляки в Москві спроможні заробляти не лише візництвом і будівництвом, а й літературою та революцією. Це по- перше. По-друге, показати взагалі участь українців у російській опозиційній політиці. І по-третє, в ситуації з російськими націонал- більшовиками цікавий і такий момент: російська влада спочатку відібрала в них гасла, а потім вирішила відібрати й свободу, оскільки зараз активно «пресують» цю партію. Я думаю, що незабаром цей фільм з’явиться на екранах українського ТБ.