Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Комп’ютерна вірусофобія

6 березня, 2002 - 00:00

Як показує практика, крім комп’ютерних вірусів, у користувачів ПК є не менш небезпечний ворог — вірусна містифікація. Ще не забулися літня та осіння вірусні атаки, як протягом останнього тижня тисячі українських користувачів Інтернету отримали по електронній пошті від своїх адресатів листи з темою «Virus» наступного змісту.

«Ми отримали повідомлення від нашого кореспондента про те, що він одержав вірус, який поширюється за адресами електронної пошти, що зберігаються у пам’яті РС. Вірус закріпляється і розсилає себе за УСІМА АДРЕСАМИ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ, що знаходяться у комп’ютері.

Оскільки Ви є у моїй адресній книзі, то вже маєте вірус у вашому ПК, про що я жалкую. Вірус знаходиться у «сплячому» стані протягом 14 днів, після чого ініціюється і руйнує твердий диск».

Далі — інструкція зі знищення вірусу, що зводиться до пошуку і знищення з комп’ютера виконуваного файлу Sulfnbk.exe.

І наприкінці листа: «Якщо Ви знайшли вірус, відправте це повідомлення ЗА УСІМА АДРЕСАМИ Вашої адресної книги!!! Ми знайшли у себе цей файл і знищили його. Працездатність системи від цього не порушилася. Найостанніша версія антивірусу Касперського даний вірус не виявляє. Ми вважаємо за необхідне довести до Вас цю інформацію».

Однак не поспішайте виконувати викладену в листі інструкцію, навіть якщо знайдете у своєму комп’ютері файл Sulfnbk.exe. Річ у тому, що цей виконуваний файл є компонентом Windows 98, що використовується для відновлення довгих імен файлів, і природно, буде присутній на всіх комп’ютерах, де встановлено цю операційну оболонку.

Схильністю більшості користувачів ПК до вірусофобії активно користуються різного роду комп’ютерні «жартівники». Уже не раз в Інтернеті з’являлися листи аналогічного змісту про страшні віруси, які ніби пропалюють екран вашого монітора, фізично руйнують (треба розуміти — на уламки) твердий диск, рвуть шлейфи контроллерів і т.п. Цікаво, що лист про вірусну містифікацію Sulfnbk.exe наприкінці минулого року вже прогулявся російським доменом Інтернету і ось тепер дійшов до нас. Мені особисто як комп’ютернику зі стажем навіть образливо, що і в цій галузі ми плентаємося у хвості нашого північно-східного сусіда.

У будь-якому випадку паніці піддаватися не варто — краще дотримуватися золотого правила: перед тим, як відкрити лист, перевірте вкладений (прикріплений) у нього файл надійним антивірусним засобом. Те ж саме стосується і будь-яких файлів, узятих із чужих комп’ютерів і навіть з купленого компакт-диска, особливо неліцензійного. У моїй практиці були випадки, коли і вони виявлялися заражені комп’ютерним вірусом.

Євген МОРЕНЦОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: