Iм’я Лариси Латиніної внесено до Книги рекордів Гіннесса як спортсменки, яка завоювала найбільшу кількість олімпійських медалей серед усіх олімпійців. Усього Лариса Семенівна завоювала 18 медалей на трьох Олімпіадах, із яких 9 — «золоті». У суботу у Києві пройшов святковий вечір, присвячений 70-річчю видатної української гімнастки під назвою «Легенда на ім’я Лариса». Ініціаторами його проведення стали Лілія Подкопаєва та її чоловік Тимофій Нагорний, президент компанії «Спорт — Сервіс», а також всеукраїнське об’єднання «Держава».
Власне, Україна для Лариси Латиніної вже багато років є «малою батьківщиною». Живе і працює вона у Росії, тому і вшановування у Києві було вже другим. Аналогічний вечір пройшов нещодавно у Москві. Втім, Лариса Семенівна ніколи не забуває, що її шлях до великого спорту розпочався у Херсоні. Там їй казково пощастило з педагогом — Михайлом Афанасійовичем Сотніченком, завдяки якому юна Лариса зробила остаточний вибір у житті. До цього вона мріяла стати балериною і виступати на сцені Большого театру. Відвідувала (і дуже успішно) хореографічний гурток. Але одного разу Михайло Опанасович сердито сказав «Покинь, Лоро, свій гопак. Це несерйозна справа. А в гімнастиці у тебе щось почало виходити». Виходило і в «гопаку», але авторитет тренера став вирішальним чинником. На суботньому вечорі показали зворушливі кадри зустрічі учениці і тренера в Херсоні. (Через довгі роки. Вже зовсім старенький Михайло Опанасович довго тримав руку Лариси Латиніної у своїй, ледве стримуючи сльози.)
Вечір вели dj Паша та Маша Єфросиніна. Побудований він був як розповідь від третьої особи. Поява ювіляра була такою ж ефектною, як і вся кар’єра прославленої спортсменки. Зал зустрічав її оваціями, стоячи. Лариса Семенівна, як королева, пройшла через зал і зайняла почесне місце посеред сцени. До речі, через деякий час буквально за півметра від крісла звалилася декорація. Латиніна і оком не повела, всім своїм виглядом демонструючи просто-таки олімпійський спокій. Вітань було багато. Теплі слова їй говорили як чиновники, так і її учениці й колеги. З показовими вправами виступили Наталія Годунко та Ганна Бессонова, учениці школи Дерюгіної. Привітала Латиніну від імені «молодшої сестри спортивної гімнастики» і сама Ірина Дерюгіна. Після виступу Ганни Бессонової Лариса Семенівна сказала, що завжди вболіває за неї на всіх змаганнях і попросила Аню не залишати так рано художню гімнастику. (Є такі чутки). Вітав гімнастку і не менш прославлений Сергій Бубка, вручивши величезний букет квітів.
З 1967-го Лариса Латиніна стала старшим тренером збірної Союзу. А в 70-му стався такий забавний випадок. Учениці Латиніної Люді Турищевій виповнилося 18 років. Подія в житті, самі знаєте, колосальна. Але день для Людмили проходив якось буденно, атмосфери свята не було й близько. А тут ще Лариса Семенівна на тренування запізнюється... Вперше, до речі, на Людиній пам’яті. Приїхавши з півгодинним запізненням Латиніна вишикувала всіх «на лінійку» і урочисто вручила Людмилі величезну дитячу ляльку з найкращими побажаннями. Людмила Турищева пам’ятає той день і досі. На вечері вона вручила подарунок у відповідь своєму тренерові. Ляльку, звичайно.
Прекрасним подарунком ювіляру і всім гостям стало запрошення до Києва неодноразових чемпіонів світу з латино-американських спортивних танців Віктора Да Сілви і Ханни Картоннен. Не треба бути великим фахівцем у спортивних танцях, щоб зрозуміти: виступ був приголомшуючим. Надіслав свій подарунок і космонавт Герман Тітов. Що може подарувати космонавт? Зірку звичайно! Відтепер одна з зірочок носитиме ім’я 9-кратної олімпійської чемпіонки Лариси Латиніної.
Ларису Латиніну вітали Валентина Степова, Ірина Білик, Ані Лорак (яка виконала знаменитий хіт Тіни Тернер «The best», присвятивши його ювілярці) і улюблена співачка Лариси Семенівни Тамара Гвердцителі. На окремі слова заслуговують привітання 10-річного внука Вадима, який прочитав бабусі вірш з таким почуттям, що ніхто в залі не залишився байдужим, і чоловіка Юрія Фельдмана. З чоловіком Лариса Семенівна познайомилася в санаторії. Юрій Ізраїлевич запитав якось, чи вміє його сусідка по санаторію грати в теніс. Коли з’ясувалося, що не вміє, професор і академік Російської академії електротехнічних наук напросився навчити Ларису Семенівну. Разом вони вже 20 років. У Києві чоловік заспівав Ларисі Латиніній романс «Гори, гори, моя звезда».