Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ліки від... невдачі

4 березня, 2008 - 00:00
КАДР ІЗ ФИЛЬМУ «НЕВДАЧЛИВІ»

У відомому французькому фільмі «Невдачливий» у головного героя все валилося з рук, нічого не виходило і будь-хто інший на його місці став би думати про самогубство або, принаймні, про відвідування психіатра. У звичайному житті багато хто вважає, що ліків від невезіння немає, і опускають руки. «Це неправильне рішення», — вважає лікар-психотерапевт Євген Тарасов.

До речі, «невдачливий» (актор П’єр Рішар у згаданому фільмі) показав чудовий рецепт того, як справлятися з прикрощами, які сиплються на тебе, як з рогу достатку. Не сприймати їх як прикрості та беззастережно вірити у правильність того, що робиш. Помітьте, що, зрештою, кіногерой домігся бажаного результату — знайшов дівчину, що зникла.

Так, таблеток від «невдачі» поки що не створено, але психологи та психотерапевти знають про такі «ліки», пише pravda.ru. І для того, щоб, не впадаючи в чорний песимізм (від якого усього один крок до депресії), починати-таки позбуватися від «невезіння», слід для початку спробувати підняти самооцінку. Ось декілька нескладних прийомів, які допомагають у цій досить важкій справі:

— Не треба ставитися до своїх ділових і людських якостей суворіше, ніж це необхідно або ніж це роблять оточуючі.

— Припиніть порівнювати себе з успішнiшими колегами по роботі, з екранними зірками, з сусідами або благополучними однолітками. Повірте, у кожного з них повно своїх недоліків і проблем, про які ви навіть уявлення не маєте. Так що заздрити тут нема чому.

— Перестаньте носити все в собі. Не соромтеся ділитися своїми проблемами з надійними друзями, адже, коли людина висловиться або «поплачеться в жилетку», то цим вона вже позбувається як мінімум від половини переживань, які її гнітять. А якщо друг підкаже ще і щось слушне... До того ж, подібні відверті сповіді тільки зміцнюють дружбу, а це згодом також підносить самооцінку за принципом: «У мене такі надійні, такі розумні друзі, значить, я й сам такий!»

— Намагайтеся дивитися на світ і особливо на навколишнє життя оптимістично. І не біда, що вам щось не вдалося в цей день, адже можна спробувати ще раз. Зрештою, просто взятися за іншу справу, а не впиратися лобом у кам’яну стіну.

— Довірте все, що вас мучить... чистому аркушу паперу. І ви, напевно, побачите власні проблеми, не кажучи вже про власні якості, під іншим кутом, а це — перший крок до пошуку виходу.

— І головне: незважаючи ні на які «проколи» у справах, незважаючи ні на яке фіаско в житті, намагайтеся не ламати звичні життєві стереотипи — ходіть на концерти, в театри, в сауну, в гості і т. д. Продовжуйте робити все те, до чого ви звикли, не показуючи оточуючим, що через якусь невдачу ви тимчасово «випали в осад».

Загалом, не дозволяйте собі опускатися «на дно життя». І все це додатково додасть вам упевненості у собі, не кажучи вже про те, що підтримає ваш рейтинг в очах навколишніх людей. І, звичайно ж, не забувайте про те, що життя — це «чорно-біла штука», і коли мине чорна смуга, на зміну їй прийде світла!»

Андрій БЄЛЯКОВ
Газета: 
Рубрика: