Цей метал активно бере участь у процесах кровопостачання й обміну речовин. Здоровій людині слід вживати щодня 2 мг міді. Вважається, що в 1 л питної води міститься 1 мг міді.
Є вона й у таких продуктах як м’ясо, риба, хлібобулочні вироби, горох, овочі й плоди. Найбагатшими на мідь є печериці, картопля, печінка, нирки, яєчний жовток, цільне зерно, а також деякі морепродукти. Усе це слід регулярно залучати до свого раціону. А от молочна дієта може призвести до браку міді в організмі, пише pravda.ru. У давні часи мідь використовували для лікування глистових захворювань, хореї, малокрів’я, менінгіту. Хворим на епілепсію під час нападів вкладали в руки мідні монети, кульки або кільця.
Мідь здатна знищувати мікробів. На забиті місця рекомендується накладати п’ятак, випущений до 1961 року. При радикуліті кладуть на поперек мідні п’ятаки й обмотуються зверху поясом із собачої шерсті. Замість п’ятаків можна обперезатися мідним канатиком або антенним дротом.
При болях у суглобах, відкладенні солей носять на пальці кілька місяців мідний перстень. При цукровому діабеті добре допомагають ванни з мідним купоросом. Це зменшує потребу організму в інсуліні. На повну ванну беруть 1-2 столові ложки мідного купоросу. Процедуру проводять 1-2 рази на тиждень по 15 хвилин. Курс — 10—15 ванн. Повторювати лікування можна від 4 до 6 разів на рік.
Наразі користуються популярністю мідні браслети. Вміст міді в них має досягати 99%. Вважається, що якщо носити такий браслет на правій руці, це лікує від головного болю, безсоння, цукрового діабету, імпотенції. При підвищеному кров’яному тиску, геморої, серцевій недостатності, тахікардії рекомендується носити мідний браслет на лівій руці. Рекомендується носити браслет протягом двох років, періодично його слід чистити, бо через корозію його лікувальні властивості зменшуються.
На думку британських учених, використання міді для виготовлення різних предметів, яких люди регулярно торкаються руками, — наприклад, дверних ручок, водопровідних кранів і вимикачів — допоможе боротися з поширенням різних інфекцій. Нещодавно в клініці Selly Oak (Бірмінгем) провели цікавий експеримент. Там встановили виготовлені з міді крани й сидіння на унітаз, а також прибили до дверей мідні листи. Двічі на день учені брали мазок з мідної фурнітури й порівнювали його з мазком, взятим зі звичайних кранів, стульчаків і дверних пластин. Виявилося, що на мідних предметах кількість бактерій була на 95% меншою, ніж на звичайних! У зв’язку з цим дослідники запропонували замінити залізну й пластмасову фурнітуру в усіх медичних установах на мідну. До речі, мідь — не такий вже й дорогий метал, як зазвичай вважають — за вартістю її можна порівняти з неіржавіючою сталлю.