Свою творчу рефлексію щодо того, які події, почуття та діяння залишають глибокий слід в серці однієї людини, народу чи країни, представили близько 80 майстрів живопису, графіки, скульптури, кераміки, фотографії, а також сучасного арт-напрямку в художньо-виставковому центрі «Арт-Донбасс».
Львів, Дрогобич, Івано-Франківськ, Київ, Одеса, Луганськ, Полтава, Макіївка, Краматорськ, Маріуполь, Донецьк — географія проекту «Сліди» така ж різноманітна, як і стилі, які представлено: від традиційного живопису до сучасного арту. Серед майстрів: народні та заслужені художники, такі як Олександр Шпак, Поліна Шакало, Лариса Джарти, а також аматори та професіонали візуальної культури.
Є й кілька робіт зарубіжних діячів. Зокрема, фотографія відомого вуличного стріт-малюнка «Все, що ми робимо у житті, відгукується у вічності», зробленого андеграундним художником Banksy, який своїми стріт-арт роботами «сколихнув» Нью-Йорк, а також роботи грузинського художника-монументаліста Автанділа Гургенідзе, сюжетами якого оформлено станції метро, метео- та гірськолижні станції, вулиці, площі та стріт-об’єкти Грузії та Європи.
МЕЛАНІЙ. «КРИК ЗДИВОВАНОГО ПАВИЧА, НЕПОДАЛІК ВІД ЯЛТИ, ЯКИЙ ПОБАЧИВ У ХАОСІ ПАДОЛИСТА НЕРУКОТВОРНИЙ ЛИК ЗАХОПЛЕНОЇ МЕРИЛІН МОНРО»
«Арт-проект «Сліди» — рефлексія на виставку «Маски: грані реальності», яка відбулася в Донецьку, Маріуполі та Краматорську 2013 року. Тема «сліду» викликала у майстрів абсолютно різні ідеї та фантазії. Це стосується й історичних подій, і хвилинних людських переживань. Представлено картини, скульптури, інсталяції, фотографії, арт-об’єкти і навіть поезія та аудіо — все, що залишило слід у душі учасників виставки», — розповідає арт-директор художньо-виставкового центру Катерина Калініченко.
Також Катерина зазначила, що окремо у галереї відбудеться відкриття картини донецької арт-групи «Ивановичи», яка називається «Грюнвальд». Її присвячено головному бою польсько-литовського війська з Тевтонським орденом у липні 1410 року, і вона має розмір 5,80 х 3,30 метра.
ЛАРИСА ДЖАРТИ. «ПЛОЩА РИНОК. ЛЬВІВСЬКИЙ ІНТЕРНАЦІОНАЛ»
Відвідувачі вподобали біонічну графіку Ольги Безрукової, фотороботи Анатолія Спиці, «скандальний» живопис «Генерація Пі» Олександра Гребенюка. Багато уваги привернула скульптура «Людина-стілець» арт-групи «Они» та картина донецького художника Меланія «Крик здивованого павича...», на якій зображено незвичайний портрет Мерилін Монро, скульптура «Пазли днів» Ірини Гуськової немов виринала із стіни та вдивлялася своїми очима у відвідувачів, тримаючи в руках пазли, з яких складається життя. Не оминули й тему Євромайдану: Олександра Єськова зобразила на полотні прямий ефір «5-го каналу» в серії «Українське телебачення». Художник Олександр Шпак здивував відвідувачів циклом картин «Спадкоємці гріха». Він поділився з «Днем»: «Це мій погляд на чисто людські якості, які я засуджую. Багато людей не показують себе як особистості, вони — «хтось». Кожна робота і відображає абстрактне «хтось»: хтось замовчує — боягуз, людина благословляє когось, але обличчя не показує — лицемір, хтось підняв меч, а хтось умиває руки».
Виставка в «Арт-Донбассе» триватиме до середини лютого, а далі проект експонуватимуть у Маріуполі, Краматорську, Харкові, Чернігові, Сєверодонецьку та Луганську. А доти кожну суботу проект «Следы» супроводжуватимуть акції невізуального характеру: поетичні та музичні заходи.