Болонка-спадкоємиця
Суд Нью-Йорка прийняв ухвалу про позбавлення значної частини спадщини — 10 мільйонів доларів — з 12 мільйонів, які заповідалися американською мільярдеркою Леоною Гелмслі, яка померла в серпні минулого року, своїй улюбленій мальтійській болонці за кличкою Трабл, повідомила агенція Рейтер.
Суд схвалив компромісну угоду між спадкоємцями Гелмслі та прокуратурою штату Нью-Йорк, згідно з якою 9 річній собачці дістанеться «лише» 2 мільйони доларів ізвстановлених за заповітом 12 мільйонів на підставі того, що на момент складання заповіту Гелмслі «була психічно хворою», пишуть РІА «Новости». За словами опікунів собачки, «двох мільйонів доларів цілком достатньо, щоб забезпечити їй існування за вищим розрядом понад десять років».
Другим після собачки спадкоємцем, який отримав найбільше, став брат мільярдерки Елвін Розенталь, якому дісталося десять мільйонів доларів. Крім того, йому було доручене управління трастовим фондом, із якого і фінансуватиметься розкішне життя улюбленої собачки небіжчиці і похорон тварини в разі її смерті. Що стосується чотирьох онуків Гелмслі, дітей її сина Джея Панцирера, який помер 1982 року, то двоє з них отримають спадщину в розмірі п’яти мільйонів доларів, але лише за умови, що вони відвідуватимуть могилу батька не рідше одного разу на рік.
Інші два внуки, Крейг Панцирер і Меган Панцирер, які згідно з раннім заповітом Гелмслі, не отримали нічого «з причин, які їм відомі», тепер отримають шість мільйонів доларів.
Леона Гелмслі разом із її нині покійним чоловіком Гаррі заснували гігантську бізнес-імперію, яка володіє найпрестижнішим нерухомим майном у Нью-Йорку, а також мережею готелів у різних регіонах США.
Зокрема, їхній компанії Helmsley Enterprises належить знаменитий хмарочос Empire State Building, який після трагічного руйнування веж-близнюків Всесвітнього торговельного центру 11 вересня 2001 року знову виявився найвищою будівлею в Нью-Йорку.
Американська преса за життя Гелмслі нагородила її прізвиськом «королева дріб’язковості». Як розповідав один із її колишніх співпрацівників, вона одного разу сказала: «Лише маленькі люди платять податки». Незважаючи на те, що сама Гелмслі це заперечувала, 1992 року їй довелося провести півтора року в федеральній в’язниці за ухилення від сплати податків.
Мандрівка аргонавтів
Корабель-репліка міфічного «Арго», на якому Ясон і аргонавти здійснили мандрівку за Золотим руном, пішов у плавання з Егейського до Адріатичного моря, повідомила мерія міста-порту Волос у грецькій області Фессалія.
Корабель є копією античної пентеконтери — одноярусної галери з п’ятдесятьма веслярами та допоміжним вітрилом. Побудовано галеру за стародавньою технологією з використанням місцевої деревини і вона є копією суден XIV сторіччя до нашої ери, споріднених iз тими «міцнопалубними, чорнобокими» кораблям, які описує в своїх поемах Гомер, пишуть РІА «Новости».
Спочатку корабель повинен був відправитися до грузинського порту Поті, де сучасні дослідники локалізують стародавню Колхіду — мету мандрівки аргонавтів. Проте, як заявляє мерія Волоса, уряд Туреччини, яка контролює чорноморські протоки, відмовився гарантувати безпеку судна. У результаті оргкомітет плавання вирішив змінити маршрут плавання, і корабель попрямує з Егейського до Адріатичного моря. Як твердять організатори, цей маршрут відповідає первинному за довжиною, складністю та часом його проходження.
Сучасний «Арго» має пройти близько 1,2 тисячі морських миль, щоб закінчити плавання 12 серпня у Венеції. Планується, що «Арго» покриватиме від 10 до 45 миль щодня і зайде в 37 портів. Його супроводитиме сучасне судно, де веслярі зможуть відпочивати, а також почесний ескорт із катерів грецької берегової охорони.
У ході своєї мандрівки «Арго» підніме шість прапорів за числом країн, у водах яких побуває (Греція, Албанія, Чорногорія, Хорватія, Словенія, Італія).
«Міф про похід аргонавтів — це вираження нашої історії, повне символізму і таємниці, але, передусім, це — культурна мандрівка», — заявив спікер грецького парламенту Димітріс Сіуфас, вітаючи учасників плавання.
Незважаючи на те, що сучасний «Арго» наслідує зразки зі стародавніх міфів, перед початком плавання судно, як і належить в православній Греції, освятили.
Згідно зі стародавньою легендою, герой Ясон відправився з Іолка (неподалік від нинішнього Волоса) до Колхіди (чорноморське узбережжя Грузії) за золотим руном чарівного барана, яке потрібно було повернути до Греції. У пригодах Ясона брали участь знамениті учасники його команди — Геракл, Орфей, Пелей, близнюки Кастор і Полідевк. За допомогою дочки колхідського царя чарівниці Медеї вони перемогли дракона, який охороняв руно, і втекли з Колхіди разом із Медеєю, з якою згодом одружився Ясон. Як передбачають учені, в міфі про похід аргонавтів відбилися справжні військові походи стародавніх греків уздовж узбережжя Чорного моря.
Гігантські спагеті
Кулінари бельгійського міста Тубіз виготували найдовшi спагеті в світі, якi претендують на те, щоб бути занесеними до Книги рекордів Гіннесса, повідомили РІА «Новости», посилаючись на місцеві ЗМІ. Довжина бельгійського спагеті становила 80 метрів 46 сантиметрів, а для його виготовлення було потрібно 12 кілограмів пшеничного борошна. Нагадаємо, спагеті — тонкі, довгі макарони, вважаються улюбленою стравою італійців і є популярними в багатьох країнах світу.
Пам’ятник... клізмі
У курортному місті Желєзноводськ Ставропольського краю (Росія) встановлять пам’ятник клізмі, повідомляє Інтерфакс. Урочисте відкриття пам’ятника відбудеться на території санаторію «Машук Аква-Терм». Скульптура висотою півтора метри являє собою трьох дітей-янголів, які несуть над головами величезну клізму.
«У багатьох медичних установах, у тому числі на курортах Кавказьких мінеральних вод клізма — одна з процедур, які найчастіше призначаються при лікуванні та профілактиці захворювань шлунково-кишкового тракту», — заявив директор санаторію «Машук Аква-Терм» Олександр Харченко.
Досі пам’ятник клізмі не встановили ніде в світі. «Були дві робочі назви пам’ятника: «торжество головного медичного пристрою» і «торжество головної медичної процедури». Але обидві ці назви нам не сподобалися. Клізма вона і є клізма, як її не назви», — розповідає директор санаторію.