Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

25 жовтня, 2007 - 00:00


Поросячі перегони

27 і 28 жовтня в петербурзькому передмісті Лахта відбудуться поросячі перегони, повідомляють РІА «Новости». Уперше поросячі перегони в Росії почали проводити за часів отроцтва Івана Грозного. Тоді це була швидше забава для підлітків, а переможця змагань подавали на царський стіл. Понад 100 років тому, 1898 року, за Миколи II поросячі перегони проходили на Цвєточному ринку, на Трубній площі в Москві. На початку весни на ринку, що торгував птахами, рибами, цуценятами й іншою живністю, збиралася небувала кількість глядачів, бажаючих «поставити» на поросятка. Нинішні перегони відбудуться в Лахті поряд зі старовинною будівлею водогінної вежі, в якій міститься корчма «Чесна чарка». Будівля була зведена 1902 року за указом Миколи II й стала однією з перших будівель на західному кордоні міста. Поросята змагатимуться під акомпанемент народних пісень і танців у спеціально облаштованих бігових треках з перешкодами — водою й піском. У разі несприятливої погоди трансляція з перегонів вестиметься на великі екрани в зали місцевого ресторану «Чесна чарка». Учасниками перегонів стануть 1,5—2-місячні Нюша, Андрюша, Степаша й Геракл. Зараз поросятка проходять передперегонну підготовку на одному з мисливських господарств Ленінградської області. Вони звикають до людей, один до одного, бігають на короткі дистанції — 100 і 200 метрів. За харчуванням і утриманням майбутніх зірок спорту стежить ветеринарний лікар. Переможець змагання отримає не лише можливість подальших тренувань і життя в особливих умовах, а й велику миску моркви з вершками.


Пітон в... унітазі

Жителька Нью-Йорка, 38-річна Недідж Бруначчі виявила в себе в туалеті двометрового пітона, повідомило в середу агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на газету Daily News. Вона зайшла до санвузла своєї квартири, щоб вимити руки. Однак здійснити необхідні гігієнічні процедури їй завадила змія, чию голову жінка побачила в унітазі. Бруначчі в паніці вискочила з туалету й зателефонувала до служби порятунку. Прибулим на місце рятувальникам і водопровідникам довелося розрізати каналізаційні труби, щоб витягнути звідти рептилію. Як пітон потрапив до каналізаційної мережі міського багатоповерхового будинку, досі невідомо. Змію рятувальники залишили господині квартири, яка, у свою чергу, подарувала її своїм друзям як домашнього улюбленця.


Дорожній конус, як капелюх

У Англії шість рятівників протягом 30 хвилин намагалися звільнити малюка, який, зображаючи мага з книг про Гаррі Поттера, всунув голову у пластмасовий біло-оранжевий конус, який використовується при дорожніх роботах, і застряв у ньому, повідомляє британський телеканал «Скай ньюз». Трирічний мешканець англійського графства Девон Чарлі Томас вирішив, що цей дорожній знак дуже схожий на гостроверхі капелюхи чарівників із Хогвардса (школи чаклунства, в якій вчився знаменитий Гаррі Поттер), повідомляють РІА «Новости». За словами матері, Чарлі мав «дуже милий вигляд» у цьому біло- оранжевому ковпаку. Але коли хлопчик награвся і вирішив зняти свого «капелюха», в нього нічого не вийшло — конус застряг на голові. Самостійно батьки не змогли зняти «ковпак» із голови дитини й зателефонували у службу порятунку. Рятівники розрізали конус і визволили малюка.


Ризикові професії

Працівники управління наркологічних і психіатричних служб США провели дослідження взаємозв’язку між професійною діяльністю й ризиком виникнення у людини депресії, повідомляє «Взгляд» з посиланням на The Washington Post. Під час дослідження використовувалися дані національного опитування (National Survey of Drug Use and Health), в якому брали участь понад 60 тис. людей. Опитували людей віком від 18 до 64 років, які працюють повний робочий день. Найбільша кількість людей, що страждають на депресію, виявилася серед тих, хто доглядає за немолодими й хворими людьми, а також серед нянь, які доглядають за маленькими дітьми. Близько 11% працюючих у цій сфері щорічно страждають на депресію протягом двох і більше тижнів. На другому місці опинилися працівники системи громадського харчування — офіціанти, кухарі й бармени: 10,3% з них були схильні до симптомів депресії — зниження настрою, порушення сну, втрати апетиту та погіршення концентрації уваги. Третє місце посіли працівники соціальної сфери й охорони здоров’я. Серед них на депресію страждають 9,6%. Найменше до депресій були схильні архітектори, інженери та вчені: лише 4,3% з них мали симптоми депресії. Результати опитування також показали, що 7% працюючих людей хоча б раз на рік переживали депресію, що тривала більш як два тижні поспіль. У той же час серед безробітних цей показник становив 12,7%. Жінки страждають на депресію частіше за чоловіків, а молоді люди частіше за немолодих. Депресія у службовців знижує прибутки роботодавців. Щорічно з цієї причини американські компанії втрачають від $30 до $40 млрд., говориться у звіті.

Газета: 
Рубрика: