Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

МОЗАЇКА

6 жовтня, 2005 - 00:00

Чудо-роботи

Корейські інженери планують спроектувати двох нових роботів, призначених для абсолютно різних, можна навіть сказати, протилежних цілей. Один — для ведення бойових дій, другий — для викладання англійської мови, повідомляють «Подробиці». За словами проектувальників, перша машина віддалено буде схожа на коня: робот матиме три або чотири пари ніг. Устаткування ніг колесами зробить можливим пересування по важкопрохідній місцевості. Пристрій буде оснащено різними видами зброї, він пересуватиметься або за командами з пульту дистанційного управління, або керуючись власним штучним інтелектом. Вартість розробки, яка розпочнеться на початку наступного року і завершиться до 2011 року, становитиме близько 32 мільйони доларів.

«Зоряні війни» знову попереду

Музика до «Зоряних війн» визнана кінематографічною спілкою найкращою за всю історію екранного мистецтва. Такими є результати опитування, проведеного Американським інститутом кіно серед понад 500 кінофахівців: художників, композиторів, музикантів, критиків та істориків. У відповідь на прохання назвати улюблений музичний супровід до фільму більшість опитуваних визнали заслуги 73-річного британського композитора Джона Вiльямса в роботі над музичним супроводом до фантастичної космічної саги Джорджа Лукаса, заключний фільм якої вийшов цього року.

Крім того, ім’я композитора було названо ще двічі у двадцятці найкращих саундтреків — як автора музики до фільму «Щелепи» і до картини «Інопланетянин», повідомляє британська газета «The Sun».

Слід зазначити, що музика до «Зоряних війн» обійшла, за результатами опитування, саундтреки до таких славнозвісних фільмів, як «Психо» і «Віднесені вітром». «Зоряні війни» перемогли зі значною перевагою.

Лідерство в цьому опитуванні навряд чи стане сенсацією на фоні вагомої колекції нагород, уже зібраної Джоном Вiльямсом за свою «зоряну» музику: «Оскар» та три «Греммі», — і це без урахування призів за інші роботи: п’ять «Оскарів», 43 номінації на цю найпрестижнішу нагороду Американської кіноакадемії, плюс 17 «Греммі» та двi нагороди «Еммі».

Серед інших фільмів, до яких написав музику Вiльямс, — такі ж резонансні: «Супермен», «Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчегу», «Один вдома», «Як украсти мільйон», «Парк Юрського періоду», «Врятувати рядового Райана».

А от як виглядає, власне, підсумкова двадцятка найкращих саундтреків:

1. «Зоряні війни» — Джон Вiльямс

2. «Віднесені вітром» — Макс Стайнер

3. «Лоренс Аравійський» — Моріс Жарр

4. «Психо» — Бернард Херрманн

5. «Хрещений батько» — Ніно Рота

6. «Щелепи» — Джон Вiльямс

7. «Лора» — Девід Раксін

8. «Золота сімка» — Елмер Бернстайн

9. «Китайський квартал» — Джеррі Голдсміт

10. «Рівно опівдні» — Дмитро Тьомкін

11. «Пригоди Робін Гуда» — Еріх Вольфганг Корнгольд

12. «Запаморочення» — Бернард Херрманн

13. «Кінг Конг» — Макс Стайнер

14. «Інопланетянин» — Джон Вiльямс

15. «З Африки» — Джон Баррі

16. «Бульвар Сансет» — Франц Вексмен

17. «Убити пересмішника» — Елмер Бернстайн

18. «Планета мавп» — Джеррі Голдсміт

19. «Трамвай «Бажання» — Алекс Норт

20. «Рожева пантера» — Генрі Манчіні

Залишається лише додати, що п’яте місце безумовно геніального Ніно Рота і останнє — також дуже обдарованого Генрі Манчіні дають підстави сумніватися в наявності у вище названих «500 професіоналів» елементарного почуття смаку.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: