Миша, що ожила
Японським ученим НДІ прикладної хімії в Токіо вдалося клонувати мишу з клітин іншої миші, померлої 16 років тому, повідомила gzt.ru, посилаючись на агенцію АР. Клонування клітин від померлої тварини було здійснене вперше в світовій практиці. Використовувалася технологія вилучення ядра клітини померлого організму та заміщення його ядром стовбурової клітини тварини, яку мали намір відтворити. З цієї «заступальної яйцеклітини» й виникнув новий організм.
Група вчених використала розроблений нею метод відділення ядер від стовбурових клітин у спеціальних приладах. Тіло померлої миші 16 років утримувалося при температурі мінус 20 градусів. Потім воно було розморожене, після чого в його стовбурові й кров’яні клітини було введено яйцеклітини живої миші. З них було вирощено ембріональні клітини, і в результаті «народилися» чотири штучні миші.
За словами керівника групи Терухіко Вакаями, «клонування людини таким методом зараз неможливе, оскільки це вельми складний процес». Результат воскресіння померлої тварини сприйнятий науковим співтовариством Японії неоднозначно, він неминуче призводить до суперечок навколо проблем етичного, релігійного і суспільного характеру. Практично японські вчені вперше здійснили «воскресіння» живого організму з мертвого.
Потепління і гриби
Виявляється, грибки, які живуть у грунті північних широт, зі зростанням температури не збільшують обсяг вироблюваного вуглекислого газу, а зменшують. Це відкриття було зроблене дослідниками з Каліфорнійського університету в Ірвіні. Роботу вчених опубліковано в часописі Global Change Biology.
У середині травня дослідники розмістили в лісах Аляски спеціальні теплиці, температуру в яких можна було регулювати. У деяких підтримувався режим «глобального потепління»: всередині температура повітря була на п’ять градусів за Цельсієм вища, аніж зовні (за деякими даними, саме настільки виросте середня температура в північних регіонах до 2100 року). В інших температура була такою ж як і в іншій частині лісу. В усіх парниках контролювалася кількість вуглекислого газу, який виділяється. До кінця серпня з’ясувалося, що теплий грунт виділив майже вдвічі менше вуглекислого газу, ніж холодний, пише lenta.ru. Дослідники вважають, що грибки, які живуть у грунті й займаються переробкою рослинних решток, при підвищеній температурі просто висихають. За словами вчених, це означає, що зростання викидів вуглекислого газу в північних широтах у зв’язку з глобальним потеплінням може бути трохи завищене.