Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Навіть колючка — солодка

У Києво-Печерській лаврі проходить «медова» виставка
16 серпня, 2005 - 00:00
ДЛЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ОРГАНІЗМУ МЕД ОСОБЛИВО КОРИСНИЙ, АДЖЕ ВІН МІСТИТЬ У СОБІ ПРАКТИЧНО ВСІ ВІТАМІНИ ТА МІНЕРАЛИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ / КОЖЕН СОРТ МЕДУ СМАЧНИЙ ПО-СВОЄМУ: ТРАВНЕВИЙ МЕД — СОЛОДКУВАТИЙ, ГРЕЧАНИЙ — ІЗ ГІРЧИНКОЮ, РІЗНОТРАВ'Я — НАЙАРОМАТНІШИЙ

Аромат свіжого меду витає нині над Києво-Печерською лаврою. Тут розпочала свою роботу VI православна виставка-ярмарок «Медовий Спас- 2005». На площі перед Дальніми печерами зібралися бджолярі практично з усіх регіонів України. Кожен майстер навперебій пропонує покуштувати солодкого медку. Його тут дуже багато: у скляних баночках, глиняних і дубових бочечках, зроблених у вигляді бджіл і ведмедів. Мед просто іскриться на сонці: золотистий, ясно-жовтий, майже коричневий, напівпрозорий карамельний. Словом, апетит одразу ж прокидається.

Найбільшим попитом користуються липовий, гречаний, акацієвий і травневий сорти меду. Останній ласуни люблять найбільше, адже чай із таким корисним бджолиним золотом — смачний і ефективний засіб при застудах. До того ж, як приємно холодним осіннім вечором пригадати весну, покуштувавши ароматного травневого медку!

При виборі меду головне — не помилитися. Досвідчені бджолярі кажуть, що якісний мед, стікаючи з ложки, складається «гіркою». Якщо ж він тече, як вода, то це зовсім і не мед, а бджолиний нектар. Що вже казати про «витвір» людських рук, розбавлений цукром. На такий медок і дивитися не варто, — одностайно стверджували присутні на виставці бджолярі.

До речі, багато покупців без особливої довіри ставляться до таких сортів меду, як, наприклад, осотовий або «верблюдка», вважаючи їх некорисними. Бджоляр із Криму Микола Полицький, який представляє на виставці торгову марку «Золота бджола», ці сумніви розвіяв. Унікальний мед із верблюжої колючки приємно здивував поєднанням благородної гіркоти та карамельного присмаку. «А «верблюдка — продукт справді унікальний, адже містить у собі 20 із 22 амінокислот, що існують у природі», — розповідав Микола, пропонуючи купити мед зі смачної колючки за 25 гривень за літр.

До речі, про ціни на мед і близькі йому «за духом» товари. Як стверджують бджолярі, мед протягом останніх трьох років абсолютно не подорожчав. Літр коштує від 20 до 30 гривень. Півлітрову баночку бджолярі радо віддадуть за 16 гривень. А 100 грамів воску — за 5 гривень. Ціновим рекордсменом на виставці став прополіс. 10 грамів цього природного антисептика бджолярі продають по три гривні. Хто не боїться алергії — купує пилок. Наприклад, вінницький бджоляр Віктор Семенюк продає його по 60 гривень за кілограм. До речі, одним із його постійних клієнтів є наш Президент — також, як відомо, любитель бджіл.

Хоча, на перший погляд, ціни на мед й інші «бджолині вироби» кусалися, відвідувачі налітали на солодощі, мов рій. Жінок цікавив віск — незамінний засіб у косметичці. Чоловіки віддавали перевагу стільниковому меду. Зовсім не через його співзвучність із телефонами, а тому, що цей солодкий продукт підвищує м'язовий тонус і сприяє загальній стійкості організму. А найменші відвідувачі виставки ласували волоськими горіхами в меду та солодкими яблуками — незмінними атрибутами Спасів.

Серпневе свято людей зближує. Можливо, тому, що воно одне з найоптимістичніших і найсмачніших. Недарма бджолярі вважають медовий бізнес виключно сімейним. Адже золотисті медоноси також працюють своєю бджолиною сім'єю. А що зроблене спільними зусиллями близьких за духом людей — не зіпсувати й ложкою дьогтю.

Дарія ГОРБАНЬ, Ольга БОНДАРЧУК. Фото Олександра КОСАРЄВА, «День»
Газета: 
Рубрика: