Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Наймодніші дієти літа

Поради знаменитостей — як схуднути
25 липня, 2007 - 00:00
ПЕРЕД КУЛЕШЕМ «З ДИМКОМ» ВІДСТУПАЄ БУДЬ-ЯКА ДІЄТА / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

З дається, в наш час не залишилося жінок, які б не мріяли схуднути. Причому комфортно, ефективно, та так, щоб не голодувати, а вагу втратити раз і назавжди. Тих, хто мають сумнів щодо того, чи не марні всі ці муки, просимо далі не читати. Навіщо їм знати про те, що зірки, для яких бездоганна форма — життя, слава і все- все-все, пропонують свої варіанти дієт? На прохання izvestia.ru коментує зоряні рецепти лікар-дієтолог ендокринологічного наукового центру РАМН, кандидат медичних наук Фатіма Дзгоєва.

СУПЧИК МАРЛЕН

Кожен раз, коли вага божественної Марлен Дітріх відхилялася від норми навіть на грам, вона негайно сідала на супчик власного винаходу. Як варити цей супчик: 200 г білокочанної і 150 г цвітної капусти, 2 помідора, 2 болгарських перця, 150 г цибулі-порею, 150 г селери, 1 чайна ложка соєвого соусу. Все це нарізати, скласти в каструлю, залити кип’ятком і варити 20 хвилин. Їсти цей супчик можна скільки хочеш — і при цьому втрачати по кілограму на день.

«Секрет успіху знаменитого супчику в тому що, коли їсти тільки низькокалорійні овочі, можна істотно втратити у вазі, — коментує Фатіма Дзгоєва. — Інша справа, що сидіти на ньому довго не можна: знижується імунітет, порушується регуляція насичення. Якщо ж необхідно терміново схуднути на 1—2 кг, щоб влізти в любиме плаття, то пара днів на селеровому супчику — те, що треба».

КЕФІР ДОЛІНОЇ

Естрадна співачка Лариса Доліна віддає перевагу кефірній дієті. Існує декілька її варіантів.

Перший варіант — монодієта: 1— 1,5 л кефіру без цукру випити за 5—6 прийомів через рівні проміжки часу. Тривалість — 3 дні.

Другий варіант. Можна, вживаючи ті самі 1—1,5 л кефіру в день, додати ще 0,5—1 кг солодких фруктів або овочів. Такий варіант можна практикувати 5—6 днів.

Третій варіант кефірної дієти лікаря Сайкова, яку тепер називають «дієтою від Лариси Доліної». Тут важливо дотримуватися таких правил: вся їжа — суворо по годинах (8 — 10 — 12 — 14 — 16 — 18 годин); після 7 днів дієти — тиждень «закріплення»: ви харчуєтеся як завжди, але з обмеженням солодкого, жирного, гострих блюд і борошняного (можливо, що за цей тиждень 0,5— 1 кг ваги додасться, але це не страшно), потім необхідно знову приступити до дієти.

Чергувати дієту із «закріплюючим» тижнем необхідно доти, доки не досягнете бажаної ваги. Перед дієтою слід провести розвантажувальний день. Кожного дня очищати кишечник клізмою — це неприємна і незручна процедура, тому замість неї дозволяється використати проносне. Перед кожним прийомом їжi необхідно випивати по 50 г настою трав: звіробій, ромашку, календулу (по 1 пакетику кожної трави на 200 мл кип’ятку). Крім того, можна за день випивати не більше ніж 0,5 л кип’яченої води.

Про продукти:

1 день — 400 г печеної картоплі без солі і 0,5 л кефіру жирністю 1% (це на весь день);

2 день — 400 г нежирного сиру і 0,5 л кефіру (1%);

3 день — 400 г фруктів (будь-яких, крім бананів і винограду) і 0,5 кефіру;

4 день — 400 г відварних курячих грудок без солі і 0,5 л кефіру;

5 день — 400 г фруктів і 500 г кефіру (1%);

6 день — 1,5 л мінеральної води без газу;

7 день — 400 г фруктів і 500 г кефіру (1%).

Продукти замінювати не можна. Не жахайтеся їхнiй малій кількості. Складно тільки перші два дні, а потім шлунок задовольняється малим.

Так, і ще: кожного ранку треба випивати чашечку чорної кави без цукру. «Особисто я склала графік прийняття їжi таким чином: о 8 годині — кава; о 10.00, 12.00, 14.00 і 16.00 — по 100 г продуктів і по 50 г кефіру; о 18.00 — склянка кефіру. Ефект? За тиждень ви втратите 5 кг», — запевняє Доліна.

«Головний плюс у тому, що сильне розвантаження чергується з помірно низькокалорійним харчуванням — це не травмує організм, — коментує дієтолог. — Для дам, поміркованих у всьому, ця дієта зможе виявитися вельми ефективною і приведе-таки до втрати ваги».

ЦУКЕРКИ МАДОННИ

Рей Кібартас, особистий дієтолог поп-діви Мадонни, розробив для неї персональну збалансовану дієту. Її основні принципи: в сніданок, обід і вечерю витримувати співвідношення жирів, білків і вуглеводів в пропорції 30:30:40, вуглеводи повинні бути складними (зелень, фрукти), а не крохмалемісткими (макарони, хліб, картопля, крупи). При цьому жири обов’язкові — вони зменшують почуття голоду і додають бадьорості. Об’єм порції білків повинен бути розміром з кулак, вуглеводів — удвічі більше. Масла для смаження і заправляння належить не більше кількох крапель і — жодного кофеїну.

Страшна слабість співачки — цукерки, і Рей іноді дозволяє ними потішитися: «Постійно відмовлятися від того, чого просить душа, неможливо, та й небезпечно — не витримає нервова система».

Чим харчується співачка? Сніданок: грінки з двома яєчними білками, одне яйце, яблуко, апельсин або персик. Обід: шматок хліба з муки грубого помолу, грудка індички або курки, змащена майонезом. Вечеря: порція білка (риба, курка, пісна яловичина), багато овочів, трохи макаронів і половинка невеликої запеченої картоплини.

«Меню Мадонни — грамотно збалансована дієта, в яку включено все необхідне для нормального функціонування організму, — вважає дієтолог. — Не здивуюся, якщо гастрономічна програма — лише одна з частин загального оздоровчого комплексу, що передбачає інтенсивні фізичнi навантаження — інакше в якій топці буде спалюватися картопля з макаронами?»

СПАГЕТТІ ЛОРЕН

У свої 72 роки при зрості 173 см і вазі 60 кг італійська зірка кінематографу Софі Лорен продовжує вражати публіку стійкою любов’ю до макаронів. Секрет простий: зірка готує їх тільки зі свіжими помідорами, абсолютно без соусу з мінімумом оливкового масла. Інший секрет — маленькі порції. Коли ж синьора Лорен дуже захоплюється спагетті, вона сідає на триденну дієту.

День перший.

Сніданок: 170 мл апельсинового соку і круто зварене яйце.

Обід: салат iз будь-яких овочів, 60 г нарізаної скибками індички і нежирного сиру з листям салату.

Вечеря: 115 г макаронів з креветками, салат зі шпинату з низькокалорійною заправкою, 1 яблуко.

День другий.

Сніданок: чашка злакових грубого помолу з нежирним молоком.

Обід: салат зі свіжих фруктів і півчашки нежирного сиру.

Вечеря: 115 г спагетті з фрикадельками з індички, листя салату, 1 груша.

День третій.

Сніданок: половина підсушеного бейгале з нежирним сиром.

Обід: 115 г вареної курки з листям зеленого салату.

Вечеря: 170 г лазаньї з нежирного сиру, великий салат з різної зелені, заправлений оливковим маслом, 2 персика.

«У цій дієті приблизно 800—1000 ккал на день, що не відрізняє її від багатьох інших дієт, — коментує дієтолог. — Макарони ж, виготовлені з твердих сортів пшениці, — це вуглеводи, які повільно засвоюються і швидко викликають почуття насичення, а отже, цілком придатні для розвантажувальної дієти».

ЛАСОЩІ ДЕНЬОВ

Відома французька актриса Катрін Деньов віддає перевагу 14 дням дієти з інтервалом у 6 місяців. Тільки ця послідовність викликає зміни в обмінних процесах. Важливо: з раціону абсолютно виключаються сіль, цукор, алкоголь, хліб та інші борошняні вироби.

1-й день: сніданок — чорна кава; обід — два яйця, листовий салат, помідор; вечеря — шматок нежирного вареного м’яса з листовим салатом.

2-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — шматок вареного м’яса; вечеря — шинка або варена ковбаса, листовий салат.

3-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — морква, смажена на рослинному маслі, помідор, мандарин або апельсин; вечеря — два варених яйця, скибка нежирної ковбаси, листовий салат.

4-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — одне варене яйце, свіжа морква, сир; вечеря — фруктовий салат, кефір.

5-й день: сніданок — терта морква, заправлена лимонним соком; обід — варена риба, помідор; вечеря — шматок вареного м’яса.

6-й день: сніданок — чорна кава; обід — варена курка, листовий салат; вечеря — варене м’ясо.

7-й день: сніданок — чай; обід — варене м’ясо, фрукти; вечеря — нежирна шинка або ковбаса.

8-й день: сніданок — чорна кава; обід — два яйця, листовий салат, помідор; вечеря — шматок нежирного вареного м’яса, листовий салат.

9-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — шматок вареного м’яса; вечеря — шинка або варена ковбаса, листовий салат.

10-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — морква, смажена на олії, помідор, мандарин або апельсин; вечеря — два яйця, нежирна ковбаса, листовий салат.

11-й день: сніданок — чорна кава, сухарик; обід — одне яйце, свіжа морква, сир; вечеря — фруктовий салат, кефір.

12-й день: сніданок — терта морква з лимонним соком; обід — варена риба, помідор; вечеря — шматок вареного м’яса.

13-й день: сніданок — чорна кава; обід — варена курка, листовий салат; вечеря — шматок вареного м’яса.

14-й день: сніданок — чай; обід — варене м’ясо, фрукти; вечеря — нежирна шинка або ковбаса.

«Недолік дієти — її тривалість, коли майже неминуче виникає так званий ребаунд-ефект: тільки-но ви припиняєте тримати організм у стані дефіциту калорій, він щосили надолужує втрачене», — вважає дієтолог.

Газета: 
Рубрика: