Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про магнітні бурі

Ще Гіппократ говорив про залежність здоров’я людини від клімату й погоди
2 лютого, 2011 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Той, хто хоче добре вивчити медицину, — повчав він, — повинен діяти так: розглянути пори року та їхній вплив на людину, вивчити спеку, холод і вітер...». Вплив погодних умов на людський організм вивчало чимало дослідників. Уже в середині XX століття схему медикометеорологічних спостережень розробив французький вчений Д. Ассман. Він і визначив, що метеочутливість буває фізіологічна (безсимптомна) та хвороблива.

Метеочутливість — це реакція організму на дію метеорологічних чинників. У давнину людей, що «відчували» погоду, називали «буревісниками», а тепер — «барометрами». За словами лікарів, прояви метеочутливості залежать від стану організму, віку, характеру захворювання, мікроклімату й ступеня акліматизації до нього. Метеочутливими найчастіше є люди розумової праці, ті, які замало часу проводять на свіжому повітрі, виснажені, запевняє сімейний лікар Зоя Гаварова. Помічено, що відчувають погоду здебільшого люди після 30—40-ка років, що третина чоловіків і половина всіх жінок у світі так чи інакше реагує на зміну погоди. Погане самопочуття з’являється у них за три-чотири дні перед погодними змінами чи після них.

Серед жителів міст метеочутливих людей утричі більше, ніж серед жителів сіл. Метеочутливість помічено у 35—70-ти відсотків тих, хто важко перехворів на ту чи іншу хворобу. За спостереженням фахівців, активність Сонця посилюється у весняно-літній період. В цей час особливо відчутні так звані магнітні бурі. Помічено, що вплив електромагнітних хвиль різко зростає, коли місяць повний.

Людина дуже чутлива до таких хвиль. Непокрита голова з пишною зачіскою, як добра антена, приймає їх. Основні ворота — очі, а по зорових нервах електромагнітні коливання потрапляють до головного мозку.

Дисбаланс, викликаний ними, обумовлює погіршення самопочуття, настрою, загострення хронічних хвороб, головні болі, кровотечі, інфаркти, інсульти. Під час магнітної бурі можуть частіше, ніж звичайно, виникати катастрофи, люди скоюють самогубства, застерігає працівник Черкаського обласного МНС Наталя Ратушна.

Для адаптування організму людини до несприятливих умов краще користуватись природними можливостями. В такі дні не рекомендується довго ходити в одягу з синтетичних матеріалів, перебувати у кімнаті з пластиковою підлогою. Непогоду й космічні потоки хвиль добре зустрічати не в приміщеннях на дивані, а на природі, але не забувайте накрити голову капелюхом.

Значно послабити дію магнітної бурі може хвойний ліс, тому що смола хвойних порід дерев містить бурштинову кислоту, яка здатна віддзеркалювати електромагнітні хвилі з космосу. Корисно носити прикраси з бурштину. Аѓрус, вишня, виноград, ревінь, ріпа, звіробій, чистотіл, м’ята, чорниця також поліпшують ваше самопочуття, адже вони теж містять бурштинову кислоту.

Проти негативного впливу магнітної бурі вам допоможуть вітаміни складу В, С, В12, препарати, що містять фосфор, беладону, валеріану.

З профілактичною метою аби запобігти негараздам, можна вживати мікроелементи — калій, магній, мідь та йод. Могутніми харчовими адаптогенами є молоко, морська риба, морська капуста, житній хліб, бобові. Картоплю в шкірці, яблука, моркву краще вживати печеними. Компоти бажано варити із сушених фруктів. Дві чайні ложки меду та два-чотири волоські горіхи на день теж не зашкодять. Йод допоможе вам прослідкувати, чи добре ви підготувалися до бурі. Нанесіть йодну сіточку на якійсь ділянці тіла площею не більше долоні. Якщо вона швидко щезне — значить, ви не повністю адаптувались. Під час магнітної бурі часто підвищується артеріальний тиск. В такому випадку допоможе глід, собача кропива, валеріана, м’ята (15—20 крапель). Піднімуть тиск, а з ним і настрій, екстракт золотого кореня, китайського лимонника, елеутерокока.

Іван КАЛІНІЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: