Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Провали випадковими не бувають

26 червня, 1999 - 00:00


Минулої суботи газета «День» розпочала дискусію про український футбол. Минув тиждень, і сьогодні ми друкуємо перші відгуки. Нагадуємо, що будь-який бажаючий, будь то фахівець чи уболівальник, може написати нам, що його хвилює в долі вітчизняного виду спорту №1 за адресою: 254212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2-л, з поміткою на конверті «Футбол», чи зателефонувати за номером: 414-90-00. Чекаємо на ваші пропозиції.

Відділ спорту

Віталій КОСОВСЬКИЙ, гравець «Динамо» (Київ) i збiрної України: «У ідеалі, у вищій лізі мають виступати 14 команд».

«...Сьогодні ми багато говоримо про конкуренцію в національній першості, про натиск із боку наших внутрішніх опонентів. Існує думка, нібито цієї горезвісній конкуренції не існує — але, вибачайте, донецький «Шахтар» протягом досить тривалого промiжку часу очолював турнірну таблицю, і якби київське «Динамо» не налаштовувалося тільки на виграші й не боролося в кожному поєдинку, хто знає, як би все закінчилося. Усі ми — маю на увазі динамівців — чудово знали про неабиякі амбіції донеччан, підкріплені, зрозуміло, доброю грою. Тому ми збільшили наші оберти, а гірники, навпаки, наприкінці чемпіонату дещо здали свої позиції і провели низку невдалих матчів. Хотів би далі зазначити, що завжди нелегко давалися наполегливі баталії з львівськими «Карпатами» й криворізьким «Кривбасом» — командами непоступливими, честолюбними, які викладаються «на всі сто».

Щодо кількості клубів у вищій лізі. Мені здається, що в ідеалі там мають виступати 14 професійних колективів. Ви знаєте, у нас дуже щільний графік, гру доводиться проводити з третього дня на четвертий, що значно ускладнює відновлювальний процес. Особливо складно в ті періоди, коли, окрім Кубка, чемпіонату країни, ми граємо і в Лізі чемпіонів: там абсолютно всі суперники сильні й відмінно підготовлені, отже, ми повинні протиставити їм ще більш високоякісний рівень професіоналізму, підготовки, самовіддачі...

Збірна України? Чимало фахівців, журналістів, уболівальників кажуть, нібитио функціональна, тактико-технічна готовність збірників-нединамівців на порядок нижча від столичних футболістів. Не стану заперечувати чи підтримувати цей погляд, а просто скажу, що якщо головний тренер національної дружини викликав у своє розпорядження якихось певних гравців, то він за ними довго стежив, придивлявся до них, аналізував їхні дії, робив відповідні висновки. Особисто для мене не так важливо, який клуб представляє той чи той виконавець, — головне, щоб він демонстрував гру високої якості, працював від «А» до «Я». Наприклад, мені імпонує стиль гри Едуарда Цихмейструка: нехай він провів не так багато матчів, як його партнери, але він був дуже старанним, сконцентрованим, вирізнявся своєю активністю (особливо в поєдинку зі збірною Андорри). Що ж до інших гравців, то з мого боку було б не зовсім етично й коректно виносити будь-які оцінки — це прерогатива тренерського корпусу та інших людей, «які варяться у футбольному соку». Моя справа — грати, і я намагаюся виконувати свою роботу якомога якісніше й ефективніше».

Дмитро КОЛЕМАГIН, військовослужбовець:

— Вважаю, що остання нічия збірної України в матчі з Вірменією не випадкова. Проблемна ситуація в українському футболі виникла не вчора. На мій погляд, вихід є: треба скорочувати число команд у вищій лізі українського чемпіонату. Адже класних команд у нас раз-два і все. Україна, на жаль, не Італія чи Іспанія, де в кожному матчі точиться гостра боротьба. Тут же величезна безодня між київським «Динамо» й іншими клубами. Та ж тенденція простежується й у збірній. Рівень гри динамівців і представників інших клубів помітно різниться.

На мій погляд, пану Суркісу треба думати не про те, як підвищувати і без того вже високий імідж київського «Динамо», а про те, як підіймати клас гри інших команд, і підвищувати конкурентоздатність в українському футболі. Тоді і клас гри збірної підвищиться, і в європейських турнірах наші клуби будуть боротися за вихiд у чвертьфінал-півфінал з таким же настроєм, як і «Динамо». Якщо залишити, наприклад, 8-10 клубів у вищій лізі, ми дуже швидко відчуємо різницю.

Ярослав СТЕПАНЕНКО (кореспондент газети «Я — молодой +»): «Коментар може служити чудовим снодійним».

«Чесно кажучи, я не великий знавець всіх глибинних процесів вітчизняного футболу, тому хотів би сфокусувати увагу читачів на українському телебаченні, адже ТБ є невід'ємною частиною футбольної індустрії. Коли дивлюся деякі матчі, мені не просто хочеться заглушити звук, а взагалі якнайшвидше вимкнути прокляту машину: такий коментар не тільки роздратовує, а конкретно заколисує, і для людей, котрі страждають на безсоння, може служити чудовим снодійним, до того ж безкоштовним.

Проте є в цій сфері і невелике прояснення. Мені здається, дуже пристойно володіє словом Дмитро Джулай, але йому чомусь довіряють коментувати тільки окремі матчі європейської першості. Словом, якщо на нашому спортивному телебаченні нічого не зміниться, глядачі й далі будуть віддавати перевагу російському каналу НТБ, який на порядок вищий від українського аналога.

Газета: 
Рубрика: