Хто відмовиться зустріти чарівний світанок на річці з вудкою в руці? А потім скупатися в прозорій воді та помилуватися мальовничою зеленою ковдрою в затоці? А про те, як смачно пахне юшка, що вариться над вогнищем?! Годі й казати. Любителів такого відпочинку багацько. Не дивно, що останнім часом у нашій країні та в цілому світі дедалі більшого значення набуває так званий зелений, або екологічний туризм. Головна причина — необхідне, як повітря, спілкування людини з природою, повернення до простого побуту дідів-прадідів. Саме для такого туризму Херсонщина пристосована якнайкраще. Усім відомий знаменитий біосферний заповідник «Асканія-Нова». Але крім нього є ще деякі цікаві об’єкти в нашому регіоні, які може відкрити для себе «зелений» турист. Це Азово-Сиваське та Гаврилівське державні заповідні мисливські господарства. Тут можна, за спеціальними ліцензіями, вполювати оленя, косулю, дикого кабана, без них — зайця, вовка, качку, фазана. Дніпро та Азовське море — найбільш рибні місця. Якщо поталанить, тут можна впіймати не тільки лящів або линів, але й сома, товстолобика або коропа... Незвичайні лікувальні властивості мають грязі та ропи озера Соленого (Голопристанський район) або на курортному Азовському узбережжі в Генічеському районі області.
У Голій Пристані на річці Чайка гостинно зустрічає туристів база зеленого туризму «Чайка». Тут можна знайти чудові куточки для вдалої рибалки та простори для полювання. Господарі готові приймати в себе любителів такого відпочинку, яким до вподоби смачний борщ та рибацька юшка. До послуг туристів — екскурсії, мисливство та рибальство. Адже на території мешкають промислові тварини та птахи, а в Дніпрі та Дніпровському лимані — понад 60 видів риб.
Бази-садиби «Буцефал» та «Білозір’я» спеціалізуються саме на таких напрямах, як екстремальний, водний та кінний туризм. Зокрема, херсонський міський клуб «Буцефал» розташований у місті Цюрупинськ. Степове повітря з морським бризом поєднуються в селі Залізний Порт, де, наприклад, можна ознайомитися з традиціями козацтва в садибі «Козацька мрія», що розташована на відстані десяти метрів від моря... На Херсонщині проводять чимало фестивалів не стільки для місцевих мешканців, скільки для відпочиваючих. Це «Купальські зорі» (м. Гола Пристань), «Дніпробузькі вечорниці» (с. Станіслав та с. Олександрівка), Фестиваль солі та риби (с. Геройське Голопристанського району), «Рибальченська толока» (с. Рибальче) тощо. Кліматичні та природні ресурси, географічне розташування Херсонщини сприяють швидкому розвитку зеленого туризму. На сьогоднішній день на території області функціонують близько 20 садиб, де чекають на відпочиваючих. Вони знайомляться з національною кухнею, де продукти — з грядки, а риба — з річки.