Минулої суботи жителі столиці могли спостерігати незвичну для наших доріг картину. Головними вулицями Києва пронеслася колона бородатих, одягнутих у чорну шкіру байкерів. Таку візитну картку собі обрало перше міжнародне Мото-рок-шоу «Crazy summer/Crazy Hohols».
Сам захід починався на стадіоні ЦСКА ще о десятій ранку. Незважаючи на подорожчання бензину, до місця проведення фестивалю підтягалися мотоцикли всіх класів, забарвлень та мастей. А глядач ішов і... повертався. У напрямку від стадіону йшли групки рокерів із сумними обличчями. Причиною такого настрою стала ціна вхідного квитка на шоу — 50 гривень. За межами ЦСКА раділи хіба що небайдужі до року жителі прилеглих до стадіону будинків — концерт вони могли дивитися з балконів.
Оминувши міліцейські кордони, нечисленний глядач потрапляв під удар сотень децибел із динаміків та двигунів байків. Під сценою, на спеціальному покритті для захисту футбольного поля, під гуркоти року засмагали нечисленні компанії молодих людей. Навпроти сцени було обладнано басейн для «грязьових» боїв. На біговій доріжці вишикувалися в ряди байки. Серед дорогих заморських залізних коней можна було зустріти тюнінгованих «молодших братів» вітчизняного виробництва. Байкерське поняття «свобода» у вітчизняному трактуванні набуває іншого значення — свободу фінансову. Фрірайдер Dolphin розповів «Дню», що бути «жирним котом» тут коштує дорого. Хороший байк обходиться у $ 20 тис. Рейди тягнуть на «десятку» на рік. Тому таке хобі може собі дозволити далеко не кожен. Наприклад, наш співрозмовник у буденному житті — президент солідної будівельної фірми. Але байкером вважається і володар «Уралу», так що байкерству всі гаманці покірні. В іншому ж байкерів об’єднує любов до своїх мотоциклів, красивих жінок, хорошої музики, пива й такого роду тусовок.
Ті, хто прийшов на шоу «на своїх двох», роздивляючись мотоцикли, бачили себе в майбутньому на «Харлеї». Велика частина глядачів збиралася біля дивовижних триколісних агрегатів під назвою «трайк». Господарі цих машин гордо позували біля своїх дітищ, але в сідло не пускали. Директор спортивного клубу «Crazy Hohols Rasers» Tarakan (і володар найпопулярнішого жовтого «зубастого» трайка) розповів «Дню» про деякі особливості життя байкера. А почали ми з запитання:
— Які три речі в житті повинен зробити байкер?
— По-перше, справжній байкер повинен здобути собі найкращий мотоцикл, тюнінгувати його і зробити своїм «обличчям». По-друге, байкер повинен бути гарною людиною — завжди допомагати своїм друзям у важку хвилину. Адже ми всі подорожуємо на мотоциклах і іноді треба когось рятувати від даїшників, когось відколупувати від асфальту або відвідувати в лікарні. І звичайно ж, хочеться мати біля себе хорошу жінку, яка завжди б за всім цим наглядала.
— Скільки коштує бути байкером?
— Це йде від душі. Тут ціна не має ніякого значення. Ти можеш купити собі велосипед — і теж бути байкером.
— Щодо тюнінга мотоциклів та їх якості. Російські байкери кажуть, що українці дуже слабкі у техніці...
— Звичайно, ми дещо відстаємо від Росії, тому що скупчення такої фінансової маси, як у Москві, поки немає ніде. Але на сьогоднішній день ми не плентаємося у хвості. Думаю, що ми другі після росіян, але будемо підтягатися і не дамо їм спуску. Наприклад, мій трайк у 1999 році зайняв перше місце за найкращий саморобний мотоцикл.
— І скільки у вас мотоциклів «у конюшні»?
— Близько восьми.
І хоч Таrаkаn володіє таким великим мотопарком, територією стадіону він пересувався за допомогою інвалідної коляски (?!), яку штовхав колега в будьонівці. Це чергові байкерські приколи. Окрім витівок, байкери брали участь у численних конкурсах, як наприклад, найповільніша їзда на мотоциклі без торкання ногами землі під ударами подушок. Дівчатам байкерів запропонували взяти участь у конкурсі по відкушуванню на ходу мотоцикла підвішених на висоті сосисок.
Музичну частину «Crazy summer/Crazy Hohols» забезпечували «Ария», «Пикник», «Воплі Відоплясова», «АукцЫон», «Ногу свело» та інші рок-команди. Через нечисленність публіки, шоу може увійти в історію цих груп як наймалолюдніший концерт в історії. Організатори повторили помилку чотирирічної давності, коли на фестивалі «Рок-Київ» на концерті групи «Metallica» була присутня найменша в історії рок-банди кількість глядачів. Причина та сама — висока ціна на квитки. Але тоді хоч виконавці були класом вищі. Врахували б цю деталь організатори Мото-рок-шоу — дивись, і був би глядачів повен стадіон. А захоплені розповіді друзям за кухлем пива стали б безкоштовною і найдієвішою рекламою заходу, який обіцяють проводити щороку.