Передріздвяний «Медвін»
8—10 грудня в столичному виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2 Б) відбудеться книжковий ярмарок «Медвін». Це гарна нагода купити дітям книжки до Святого Миколая. Адже своє розмаїття презентуватимуть «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Видавництво Старого Лева»... Зрештою, дорослим там теж можна буде придбати подарунки до Нового року та Різдва. Наприклад, книжку «Сила м’якого знака, або Повернення Руської правди», яку «День» представить разом із доробком попередніх років. Так, наша новинка впродовж двох місяців «трималася» у рейтингу ТОР-20 видань, які найкраще продаються в мережі популярної книгарні «Є». Фактично після своєї успішної прем’єри на Львівському форумі видавців вона потрапила в домашні бібліотеки маститих та іменитих: письменників, літературознавців, істориків, художників, мистецтвознавців, церковних діячів...
— Це стратегічно важлива для України книжка, — переконаний літературознавець Володимир ПАНЧЕНКО. — Ще аспірантом я прочитав у «Литературной газете» статтю Дмитра Лихачова, де він пропонував увести в науковий обіг слово «русський» — щоб розвести поняття «Русь» і «Росія».
— У «Силі м’якого знака» зібрано надзвичайно важливий матеріал, — уважає поет і громадський діяч Роман ЛУБКІВСЬКИЙ. — Тому що йдеться про засадниче: звідки пішла наша Батьківщина? Звідки почалася наша державність? Звідки пішов народ, який має своє місце в історії?
Отож, тепер ваша черга її придбати.
Також, за словами Валерії ОЛЕКСІЄНКО, керівника проекту, на «Медвіні» відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». Власне, вони вже визначені. (Всього — 21.) Щоб дізнатися, які видання відзначені, а ще краще — відразу їх придбати, завітайте на передріздвяний «Медвін»!
Meridian Czernowitz — гість Leipziger Buchmesse
Нещодавно директор Leipziger Buchmesse (Лейпцизького книжкового ярмарку) Олівер Цілле побував у Чернівцях. Мета його візиту — зустріч із президентом Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Святославом Помаранцевим. У результаті пан Цілле запропонував представити Meridian Czernowitz та його видання на Лейпцизькому книжковому ярмарку, що відбудеться 15—18 березня наступного року. Навзаєм Святослав Помаранцев подав ідею організувати «Leipziger mini-Buchmesse in Czernowitz» під час третього фесту. До цього проекту планується залучити чотири-п’ять видавництв із німецькомовних країн, що спеціалізуються на українських авторах, і три-чотири вітчизняних, що публікують німецькомовних поетів українською. Вочевидь, така співпраця дозволить активно використовувати інтелектуальні та інформаційні ресурси обох партнерів для просування нашої літератури за кордоном.
— Одне зі стратегічних завдань нашого фестивалю, — говорить Святослав ПОМАРАНЦЕВ, — стати стартовим майданчиком для просування молодих вітчизняних поетів у Європі. Для цього і прагнемо забезпечити їм зустріч із німецькомовними видавцями.
Як відомо, Лейпцизький книжковий ярмарок — найбільша книжкова подія у Німеччині та й у всій Європі. Збирає величезну кількість людей з усього світу. Цьогоріч у ньому взяло участь понад 2 000 видавців із 36 країн і більше ніж 160 000 відвідувачів. Подію висвітлювали понад 3 000 журналістів.
Нова книжка Володимира Лиса
Автор бестселера «Століття Якова» Володимир Лис видав нову книжку. Цього разу разом із дружиною — письменницею Надією Гуменюк. Новинка побачила світ під подвійною назвою «Охоронець для янгола» і «Полювання на брата» в луцькому видавництві «Твердиня». До неї ввійшли радіоп’єси, що стали переможцями всеукраїнського конкурсу «Відродимо забутий жанр». Ще у 70-х Володимир Лис, захопившись театром, почав писати п’єси, працював у лабораторії молодого драматурга (діяла в Києві при Спілці письменників та Українському театральному товаристві). 1978 року на Українському радіо зазвучала його радіоп’єса «Суворий вітер у червні», яку поставив знаменитий тоді режисер Володимир Бохонко. Тож не дивно, що прозаїк майже через тридцять років знову взявся за цей жанр. Надія Гуменюк прилучилася на третій рік проведення конкурсу «Відродимо забутий жанр» і... перемогла. Її «Тополинка» та «Самотня жінка бажає познайомитися...» посіли почесне третє місце. Як зазначено в анотації нової книжки, кожна з радіоп’єс — то історія окремої людини і, разом з тим, окремий пласт новітньої історії України. На стику особистого та суспільного викристалізовуються драматичні події, в епіцентрі яких опиняються: двоє братів, один з яких полює на іншого; двоє закоханих, долі яких поламала тоталітарна система; маленький хлопчик, приречений на самотність, бо мама поїхала за кордон у пошуках заробітку; цілком успішне, на перший погляд, подружжя, яке в гонитві за багатством втрачає головне — кохання; юнак, котрий за дрібку тютюну потрапляє до в’язниці, коровайниця, яка приносить щастя своїм короваям... Пропоновані радіоп’єси були поставлені на Українському радіо. Тепер приходять до читачів.