Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

10 НАЙПОПУЛЯРНIШИХ СПОСОБІВ СХУДНЕННЯ

1 березня, 2001 - 00:00

1. Голодування за Полем Бреггом

Науково виправданий метод, але аж ніяк не кращий для боротьби з ожирінням, оскільки втрачені кілограми швидко відновлюються, попереджають фахівці. Хоч одноденне голодування, 24 або 36- годинне, цілком дозволене замість розвантажувальних днів.

2. Чай «Летящая ласточка» та ін.

Весь такий чай сертифікований і дозволений до вживання. Але більшість містить сильні проносні. Тому такий чай можна приймати одноразово чи періодично. Але в жодному разі не зловживати, оскільки розвивається синдром звикання до проносних препаратів.

3. Очищення організму за Малаховим

У його книгах досить багато розумних речей, грамотних порад iз харчового раціону, але розбавлених цілком не фізіологічними підходами типу очищення печінки, клізменної терапії і т. д. Ці поради, вважають фахівці, можуть допомогти тільки обмеженій кількості людей.

4. Схуднення за Мішелем Монтеньяком

Монтеньяк пропонує змінити стиль життя і, передусім, режим харчування. Взявши за абсолютно негативний полюс американську систему «фаст фуд», він наполягає на регулярному триразовому харчуванні з фруктами за 15 хвилин до основної їжі: ситний сніданок, різноманітний обід і легка непізня вечеря. Загалом, знамените: сніданок з’їси сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогу. Особливо схуднути, може, і не вийде, але шкоди не буде.

5 Дієти Лариси Доліної, Алли Пугачової та інших

Це декілька розвантажувальних днів поспіль, на базі кефіру чи інших продуктів. Втримати вагу після цього дуже важко. Бажано потім хоч би раз у тиждень проводити розвантажувальні дні.

6. Кодування

Кодування — це гіпнометод, робота з медичним психологом і психотерапевтом. Вони визначають, є чи ні хворобливе переїдання, і намагаються впливати на апетит. Однак кодування допомагає не всім. Особливо коли сеанси відбуваються з великою кількістю людей. Ідеально — це група з трьох-чотирьох осiб, коли з кожним проводиться індивідуальна робота. При такому підході в середньому кодування допомагає 60 відсоткам пацієнтів.

7. Гербалайф та інші коктейлі

Це гіпокалорійні продукти. Люди насправді худнуть, але при умові повної заміни звичайного раціону гіпокалорійним продуктом, що швидко набридає. Зручніше застосовувати ці продукти в розвантажувальні дні.

8. Хірургічне втручання

Як один iз методів лікування ожиріння. Хірургічних методів багато, але жоден iз них не є ідеальним. Більше підходять для людей з величезною вагою. З одного боку — вдається схуднути. З другого — ризик післяопераційних ускладнень також великий.

9. Роздільне харчування

Багато хто худне на роздільному харчуванні тільки за рахунок того, що загальна калорійність раціону знижується. Тобто людина з’їдає м’ясо, але навряд чи вона буде їсти навздогін через годину хліб. У кухнях різних країн багато страв, що поєднують продукти, непоєднувані за цим методом. І люди їдять це століттями — і все нормально.

10. Тайські таблетки

Офіційно жодних тайських таблеток не існує. Швидше усього це група анорективів (речовин, що відбивають апетит), яка у свій час була дуже популярна на Заході. Це можуть бути тонізатори, засновані на різних хімічних речовинах, що забезпечують зниження апетиту. Існує дві групи тайських таблеток: одні взагалі не дають жодного ефекту, правда і шкоди не приносять; інші — дієві, людина завдяки їм відмовляється від їжі, худне. Але при цьому отримує ряд побічних, досить виражених ефектів: порушення сну (аж до суїцидних спроб), ураження печінки, кровотечі шлунково-кишкового тракту. І найнеприємніше — звикання. Але це лише припущення фахівців, оскільки офіційних даних стосовно цих засобiв немає.

10 ДІЄТИЧНИХ ПОМИЛОК

1. Чим суворіша дієта, тим вона ефективніша.

Вона ефективна в даний момент за кілограми. А віддалений результат цілком не прогнозуємо.

2. Метод схуднення тим кращий, чим більшу кількість кілограмів вдається скинути за менший відрізок часу.

Неправильно: втрачену вагу буде неможливо втримати.

3. Щоб схуднути, в жодному разі не можна вечеряти.

Бажано не об’їдатися. Але легка вечеря потрібна. Нежирні молочні продукти, овочі, фрукти.

4. Соняшникова олія — нежирна, а отже, дієтична.

Iз дієтичного погляду відсутність холестерину — добре. Але рослинна олія за своєю калорійністю навіть вища, ніж тваринний жир. Тому людям iз надмірною вагою в жодному разі не можна вживати її в необмежених кількостях.

5. Схуднути — означає відмовитися від багатьох продуктів.

Обмежити споживання ряду продуктів і не треба завжди задумуватися, скільки калорій у тому, що ви маєте намір з’їсти.

6. Є диво-ліки, за допомогою яких можна схуднути.

Не дотримуючись дієти, жодним препаратом не можна нормалізувати вагу.

7. Фізичні навантаження приводять до схуднення і без дієти.

Тільки для професійних спортсменів. Наприклад, час плавання з повним викладенням — це майже як шматок торта, а година ходьби — його половина.

8. Якщо дієта допомогла декільком людям — значить, вона допоможе й мені.

Все індивідуальне.

9. Схуднення несумісне з наїданням досхочу.

У кожного свій поріг насичення. Головне, вставайте з-за столу з почуттям легкого недоїдання.

10. Дієта — це означає постійне почуття голоду.

Правильно розроблена дієта — це дрібність у харчуванні, щоб уникнути почуття голоду.

За матеріалами преси підготувала Ольга ЗАРУБІНА
Газета: 
Рубрика: