У ніч з 24 на 25 грудня депутати Верховної Ради разом із держбюджетом-2016 ухвалили дев'ять законів. "День" пропонує ознайомитись з результататами "нічного засідання" парламентарів.
1. Рада ухвалила держбюджет на 2016 рік
"За" проголосували 263 депутати. Вказаним законопроектом пропонується встановити дефіцит кошторису в 3,7% ВВП, доходами у 595 млрд грн і видатками 667,7 млрд грн. Законопроект передбачає підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її у розмірі: з 1 травня - 1 450 гривень, з 1 грудня - 1 550 гривень. Що стосується прожиткового мінімуму встановлюються наступні показники: з 1 травня прожитковий мінімум становитиме - 1 399 гривень, а з 1 грудня - 1 496 гривень. Документ передбачає збільшення видатків по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України. Так, на оборону і безпеку держави передбачено спрямувати додаткові видатки в обсязі 10,0 млрд грн.
2. Прийнятий закон про електронні держзакупівлі.
Законопроект прийнятий у першому читанні в редакції Вікторії Пташник. Закон набирає чинності з 1 квітня 2016 року, до цього часу в закон повинні бути внесені виправлення і зміни. Документом, зокрема, передбачається запровадження не тільки системи електронних закупівель, але і електронної системи оскарження.
3. Депутати ВР проголосували за допуск іноземних військових в Україну для навчань
Верховна Рада України схвалила законопроект про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України у 2016 році для участі у багатонаціональних навчаннях. Згідно із законом, у 2016 році на території України пройдуть 4 навчання за участю іноземних підрозділів - “Кленова арка — 2016”, українсько-американські навчання “Сі Бриз — 2016”, українсько-американські навчання “Репід Трайдент — 2016”.
4. Рада погодила перегляд умов кредиту ЄБРР на реабілітацію ГЕС
Кредит Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні в розмірі 200 млн євро на реабілітацію гідроелектростанцій, схвалений у 2012 році, буде переоформлений в кредит ПАТ Укргідроенерго під державні гарантії зі зменшенням суми до 180 млн євро і продовженням терміну вибірки коштів з 2018 року на 2021 рік.
Згідно з пояснювальною запискою, ЄБРР запропонував замінити суверенний кредит держави на суму невибраної частини позики. Термін погашення кредиту продовжується до 2031 року, за нього надається пільговий період 5 років.
5. Порошенку надали право призначати командувача Нацгвардії.
Згідно з документом, Верховна Рада змінила порядок призначення командувача Нацгвардії. Тепер претендента на цю посаду буде призначати президент, оскільки Нацгвардія є військовим формуванням.
6. ВР скасувала необхідність прописки у переселенців при взятті їх на облік
Законом встановлюється, що внутрішній переселенець не зобов'язаний повідомляти про своє фактичне місце проживання в найближчий територіальний підрозділ Державної міграційної служби.
7. Рада встановила особливості держреєстрації органів місцевого самоврядування
Прийняття закону, враховуючи процес добровільного об'єднання територіальних громад спрямоване на: врегулювання відносин, що виникають у зв'язку з державною реєстрацією новоутвореного та утвореного в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення органу місцевого самоврядування як юридичної особи.
Також передбачається узгодження з законодавством процедури реорганізації органів місцевого самоврядування в процесі добровільного об'єднання територіальних громад.
8. Рада наділила Нацполіцію повноваженнями здійснювати термінові закупівлі для бійців АТО
Верховна Рада наділила Національну поліцію України повноваженнями застосовувати переговорну процедуру закупівлі в умовах дії особливого періоду та неможливості дотримання замовником строків для проведення конкурсних торгів.
9. Рада продовжила термін перебування малазійських слідчих на території України для розслідування катастрофи авіалайнера рейсу МН-17
Верховна Рада України ратифікувала угоду з Малайзією про продовження до 18 серпня 2016 року угоди про направлення малайзійського персоналу в Україну у зв'язку з падінням літака Malaysia Airlines.
10. ВР розширила доступ незрячих до виданих творів у спеціальному цифровому форматі
Метою закону є закріплення на законодавчому рівні правових норм, які будуть сприяти розширенню доступу незрячих до виданих творів у спеціальному цифровому форматі, поповнення бібліотечних фондів, у тому числі і документами з рельєфно-крапковим шрифтом для сліпих, пристосування бібліотек для користування їх послугами особами з особливими потребами, популяризації вітчизняного книговидання, створення та функціонування електронних бібліотек.
Джерело: Новое время