Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Актуальне мистецтво

У Львові представили мультимедійний виставковий проєкт «Музи не мовчать»

Експозицію розгорнуто у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Куратор проєкту – арт-менеджер Павло Гудімов («Я Галерея»).

У показі «Музи не мовчать» – роботи (від живопису до об’єкта, від архітектури до відео) понад пів сотні авторів з усієї України, і ці роботи  створені у час війни з росією.
«На повномасштабне вторгнення росії в Україну особливо активно зреагувало творче середовище, – зазначають у Львівській міськраді, яка підтримує проєкт Павла Гудімова у Пороховій вежі. – Культурний фронт не мовчить, переживає, фонтанує ідеями і має активну позицію. Художники, дизайнери, архітектори і представники інших напрямів через соціальні мережі та масові медіа демонструють безліч нових робіт, де рефлексують на війну».

«Проєкт «Музи не мовчать» стався дуже вчасно, – вважає куратор виставки Павло Гудімов. – На другий день повномасштабного вторгнення ворога мені прийшла ідея збирати всю інформацію про мистецтво, фольклор, музику, що народжується в час війни. Збираючи цю інформацію, я зрозумів, що ця вся творчість така самодостатня і актуальна, що можна зробити те, що мало хто вміє – музей мистецтв воєнного часу в режимі реального часу. Саме тому планується, що ця виставка буде постійно змінюватись, розвиватись, наповнюватись новими сенсами».

До участі у проєкті зголосилися Володимир Будніков, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Тіберій Сільваші, Дмитро Молдованов, Ярослав Мотика, Альбіна Ялоза, Ігор Янович, Юрій Денисенков, Ганна Друль, Андрій Дудченко, Ірина Каленик, Олександр Король, Володимир Костирко, Ростислав Котерлін, Антон Логов, Садан, Данило Мовчан, Володимир Семків, Денис Шиманський, AZA NIZI MAZA, Pictoric, balbek bureau, Hochu Raju Re +, Дроздов та партнери, Андрій Варениця та інші.

«Останні три місяці Порохова вежа дуже активно долучилась до волонтерських процесів: тут плели сітки, тут був волонтерський штаб, тут було дуже багато людей, але не архітекторів чи художників. Тому ми й задумались над тим, щоб повертати центр до звичного життя. Для мене рушійний момент, коли потонув крейсер «Москва». Нам було важливо показувати, для чого воюємо. Бачимо неймовірне піднесення в творчому середовищі, наші українські музи точно не мовчать», – зазначив на відкритті показу комісар проєкту Богдан Гой.

Варто додати, що у паралельній програмі проєкту «Музи не мовчать»  передбачено виставки в інших просторах, дискусії та зустрічі, лекції, концерти й кінопокази. Частина проєкту – онлайн-платформа для представлення більшості творів авторів виставки.

«Ця виставка – про нас зараз, про нашу країну, про невід’ємну частину нашої реальності, – говорить директор департаменту розвитку Львова Наталія Бунда. – Нам потрібно усвідомлювати подвиги і показувати їх світові. Ми повинні розуміти, звідки береться та незламність, міць українців, і цей виставковий проєкт це чудово демонструє».

Про що «Музи не мовчать», встигнуть осягнути всі охочі – виставка у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» чинна до 18 вересня.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День». Фото Львівської міської ради (Роман КАЙМАН)

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів