Київський Міжнародний кінофестиваль «Молодість» на 47-му році свого існування, немов повертаючись до своїх витоків, перемістився у весну. Разом з порою року він демонструє своє прагнення до оновлення — ідеями, локаціями, версткою позаконкурсних програм і заходів. Серед яких — навчальні, комерційні, культурні програми.
Перший дарунок культурної програми — міні-виставка й презентація нової книжки Олександра Дубовика «Букет» (видавництво «Софія»). Відбулася вона в «майстер-класі», який створило подружжя Уткіних і який став меккою не лише для київської інтелігенції.
Сам винуватець урочистостей — Олександр Дубовик, не лише відомий далеко за межами України художник, чиї роботи прикрашають найкращі музеї світу й приватні колекції, творець таємничого й багатозначного знака — букет, а й автор багатопланових книжок — «Слово» і «Слово-2». Нова книжка — естетське, в найвищому сенсі цього слова, читання, що органічно поєднується з філософським роздумом над малюнками.
Витоки народження цієї дивної книжки втрачаються в таїнстві новорічної ночі, коли Олександр отримав у подарунок зошит з чорними сторінками, оправлений у палітурку у вигляді книжки. Саме її, озброївшись білим фломастером, художник заповнив роздумами, віршами, малюнками. Уже наприкінці січня показував друзям «домашню дрібничку». Хор їхніх голосів твердив в унісон — це необхідно видавати! Справа непроста й недешева, не кажучи про трудомісткість самого процесу. Але хіба могло це зупинити або налякати музу, натхненника й енерджайзер Олександра Дубовика, його дружину Ірину?! А гендиректор «Молодості» — Андрій Халпахчі, одразу зрозумів, як ця презентація прикрасить новий концепт.
— Життя — сума митей, — каже художник, — якщо щось сприймається, як осяяння, то це означає, що реальність натхненна. І переживати час, як яскраву подію — означає жити. А на суто духовному, людському рівні ми одночасно бачимо, чуємо, сприймаємо, згудуємо й думаємо про майбутнє, і все це сполучено в один блок, що зветься «зараз». А «Букет» — суцільна понятійність, не лише самодостатня монада, як бомба готова вибухнути новими знаннями, виставами, міститься в собі. Уся культура — це букет, те, що зосереджене в цій «бомбі». І цей букет, виявляється, не один.
На презентації загадку чорно-білого букета розгадували колеги-художники, мистецтвознавці й журналісти, дипломати, інтернаціональне журі фестивалю і його гості. Джазові імпровізації, що органічно доповнювали візуальне сприйняття, створював Володимир Соляник. А тепер книжка Олександра Дубовика стала надбанням усіх охочих. Повірте, вона наповнить ваше життя новими знаками.