Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги роздав гумдопомогу в Краматорську

Щодня по допомогу від ООН у Краматорську можуть прийти лише 100 потребуючих вимушених переселенців з окупованих територій. У загальному офіційному списку їх зареєстровано понад  18 тисяч. Це означає, що далеко не кожен отримає мінімальний пакунок.  Координаторка видачі допомоги від організації "SOS-Краматорськ",  стискаючи в руках список, пояснює, що якби сюди у перший день роздачі прийшли всі охочі, як місяць тому – то знесли би двері.

У середу Комісар Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги - Христос Стиліанідес - відвідав Краматорськ. У пункті роздачі гуманітарної допомоги на складі організації "SOS-Краматорськ" він розмовляв з переселенцями, на власні очі оцінив ситуацію, сказав, що солідарність Європейського союзу міцна, реальна і довгострокова і українці, котрі потребують допомоги, не залишаться наодинці зі своєю бідою. У 2014-2015 роках у відповідь на кризу від російської війни в Україні країни ЄС виділили допомогу в розмірі 140 мільйонів євро, для того, щоби забезпечити потреби постраждалих - з них 26 мільйонів гуманітарної допомоги ЄС спрямованої на надання першочергової допомоги для найбільш незахищених категорій переселенців, а також вирішення термінових питань із відбудови інфраструктури на територіях, що постраждали від конфлікту. Також було виділено 4,1 мільйонів євро для розширення моніторингу в сфері захисту прав. Теж продовжуватиметься діяльність у сфері відновлення будівель та надання непродовольчої допомоги найбільш вразливим категоріям населення. Найближчим часом Україна отримає додаткових 15 мільйонів допомоги.

Після півгодинної зустрічі Єврокомісар Христос Стиліанідес поїхав на інші зустрічі у Краматорьку, попрощавшись із усміхненими  переселенцями,  які щиро раділи допомозі від ООН,  але далі залишилися чекати в довжелезній черзі. Куди ж податися решті  людей,  які залишили всі свої речі на окупованих територіях і почали нове життя у Краматорську й околицях та не отримають допомогу від ООН?  У місті відкриті близько десятка доброчинних організацій, в які запрошують приходити і обіцяють надати допомогу. Проте отримують її найчастіше лише переселенці найбільш незахищених категорій, тому знову ж таки тисячі людей залишаються без елементарних засобів для існування.

Христина Грищук, фото авторки, матеріал створено в рамках проекту ГО «Телекритика-«Донбас: чесно»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів