Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Львів вшанував пам'ять жертв політичних репресій

Поминальні заходи, участь у яких взяли керівники міста й області, народні депутати, також – представники силових структур, обласної спілки політв'язнів, військові і священики, розпочалися на площі Шашкевича – біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, до якого були покладені квіти. Священики відслужили панахиду.

«Ми пережили дуже важке ХХ століття, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. –  Коли Україна отримала незалежність, навіть у страшному сні ніхто не міг собі уявити, що на нас чекатиме. Коли постав цей пам’ятник, а відтоді минуло 22 роки, ми думали, що це буде знак історії і ми матимемо ці приклади історії для того, щоби будувати успішну Україну… На цьому місці  виголошено багато палких промов. І буде ще багато. Але чи є в нас сьогодні держава, про яку мріяв Шухевич, про яку мріяли ці герої, яких вшановуємо? Думаю, що ні. Вони мріяли про чесність, про цінності, про мораль, вони мріяли про те, що ми будемо як брати – разом…».

На думку Львівського міського голови, українці часто шукають ворога десь на стороні, хоча треба би було замислитися над тим, що в наших душах, бо, якщо хочемо збудувати сильну, потужну державу, повинні не тільки якісно працювати кожен на своєму робочому місці, бути чесними, а й показувати приклад дітям, бо цей приклад – найцінніший. 

Опісля віче на площі Шашкевича учасників заходу запросили у Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів