Чи хочете покататися на велосипеді на квадратних колесах (такі є лише в чотирьох містах світу)? Побачити, як працює ваш гаджет? Ой, а можливо, побачити звуки або дізнатися, чи можуть матеріали пам’ятати? На ці та безліч інших допитливих запитань ви можете знайти відповідь, завітавши до «Музею науки». У павільйоні №23 «Наука» столичного комплексу ВДНГ, який був побудований ще у 1960-х роках саме для проведення наукових виставок, Мала академія наук України офіційно відкрила перший державний інтерактивний простір.
Відтепер кожен охочий, на вході якого зустрічає голограма, зможе вирушити в космічну подорож, побачити оптичну ілюзію, яку спеціально для «Музею науки» створив професор Техаського університету Девід Новік, активувати інтерактивну стелю, що переливається кольорами веселки, запустити блискавку в котушці Тесли, побачити 3D-модель людського тіла та багато іншого.
ТОРКАТИСЯ МОЖНА ДО СОТНІ ЕКСПОНАТІВ
«Музей науки» Малої академії наук України — інтерактивний простір, де заборонено НЕ торкатися, а навіть більше — це активно заохочують робити своїх гостей! Тож зняти та обмацати руками відвідувачі зможуть понад 100 інтерактивних експонатів та інсталяцій, розроблених командами з Канади, США, Польщі, Швеції, Великобританії та України.
«Такий простір надзвичайно важливий не лише для маленьких дітей, а й для дорослих. Тут можна розвивати не лише наукові знання, а й уяву та враження, — ділиться з «Днем відвідувачка Лілія ЧУЙКО. — Ми чудово проводимо час і знову залюбки сюди завітаємо. Я бачу, що моїй трирічний донечці Ані тут дуже цікаво».
У музеї немає екскурсоводів та класичних екскурсій. Однак якщо виникли якісь питання, можна звертатися до експертів — інтерпретаторів, які пояснять, як працює експонат, а ще — допоможуть поставити влучні питання для подальшого дослідження і розкажуть неймовірні факти.
Над створенням інтерактивного простору працювала Мала академія наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти та науки й Національної академії наук України. Над айдентикою працювла агенція Fedoriv, архітектуру павільйону створювала команда MONO Architects.
Ідея створити «Музей науки» виникла ще в 2015 році. Однак спочатку довго тривали пошуки міжнародних партнерів та підтримки з боку держави, багато часу знадобилося на створення концепції та експозиції музею. Аби цьогоріч відбулося відкриття, команда музею працювала три роки. Бюджет — 50 млн грн.
«Україна заслуговує на багато музеїв наук, і в МАН є всі шанси зробити неможливе: долучити до захоплення наукою сотні тисяч українських дітей. Я сподіваюся, що ви закохаєтеся у цей музей так, як ми закохалися в нього. Бажаю вам прекрасної подорожі наукою, бо вона всюди», — каже піарниця й співзасновниця агенції Gres Todorchuk PR Ярослава ГРЕСЬ.
«ЗАВДАННЯ МУЗЕЮ — «ВТЯГНУТИ» ДИТИНУ У НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ»
«Цей простір є точкою входу в неймовірно цікавий і великий світ наукової і дослідницької діяльності. Завдання музею — втягнути дитину в цей світ і не відпускати до кінця життя. Чим би не займалася молода людина, науковий інструментарій, розуміння феноменів, науковий світогляд і світосприйняття — це ті речі, які приведуть кожного до успіху. І чим раніше прийде до дитини це усвідомлення та раніше у неї з’явиться модель та мотивація займатися дослідницькою діяльністю, тим більші шанси на успіх нашої країни, — зауважив директор Малої академії наук України Оксен ЛІСОВИЙ. — Тому цей музей — про інтелектуальний потенціал нації, це точка входу до великої системи МАН, і ми сподіваємося, що таких музеїв буде багато, бо це лише початок великого руху інтерактивних наукових музеїв по всій країні».
Нагадаємо, впродовж попередніх двох тижнів музей працював у тестовому режимі: школярі з Києва приходили на екскурсії, організатори вивчали їхню реакцію на експонати та виправляли недоліки.
У музеї зауважують, на період карантину в просторі передбачені посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків онлайн із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів та інших поверхонь.
За словами Оксена Лісового, квиток у музей повинен коштувати приблизно 420-450 гривень, аби музей міг добре працювати. Проте ціна є значно меншою, оскільки цей соціальний проєкт дотує держава.
Придбати квитки можна на сайті музею https://sciencemuseum.com.ua.
Вартість квитків:
• 100 грн — стандартний квиток; при оплаті карткою Visa знижка 15%;
• 50 грн за особу — груповий квиток для школярів (від 10 осіб);
• безкоштовний вхід для дітей до 3 років, людей з інвалідністю 1 та 2 груп, дітей-сиріт та дітей, чиї матір/батько загинули під час воєнних дій на Сході України.