Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Самоідентифікація Ольги Кузюри

У галереї «Триптих ART» представлено проект «Амнезія» талановитої майстрині зі Львова

Попри всі негаразди в нашій культурі, художнє життя в Україні вирує. Майстри пензля та інсталяцій, графіки і малюнку, працюють плідно, цікаво, осмислюючи сьогодення. Прикладів, навіть, не треба наводити. Досить зайти в численні виставки, що відбуваються як у залах великих музеїв, так і в невеличких галереях.

Цього разу поціновувачів нового живопису приймала галерея «Триптих  ART», відкривши виставку молодої  майстрині зі Львова — Ольги Кузюри. Це не перша її виставки, в тому числі, і в Києві. 2017-го в «Мистецькому Арсеналі» вона демонструвала «Втрачену присутність».  У межах програми міжнародного мистецького фестивалю KYIV ART WEEK 2018. Проект «Камери зберігання» (разом із проектом Петра Сметани «Сажа»), галерея «Триптих АРТ».  І знову  галерея «Триптих АРТ» представляє її новий проект «Амнезія» .

Ольга Кузюра належить до нової генерації творців, які концептуально підходять до кожного нового проекту, вибудовуючи його від філософського задуму, через пошук матеріалів і кольорів, до витонченого втілення. У «Амнезії» гра чорного та сірого просто вражає.

Безумовно, кожен з прихильників її робіт матиме свою трактовку і своє враження, а сама мисткиня так розповідає про свій новий проект:

«Заміна чи деформація фактів, зведення подій до містичних архетипів, формування одновимірних символів вартостей — це природні процеси, що відбуваються з нами упродовж життя.

Дитяча амнезія — це ментальне провалля, простір якого заповнюють образи та події, що ніколи не мали місця. Людина не здатна розрізнити правду від власної вигадки у свої перші роки. Тим не менше ці перші «спогади» як базові символи супроводжують людину упродовж життя і стають ключовими у процесі самоідентифікації.

Прочерки у пам’яті завжди заповнюються. На місці нашого понівеченого інтелектуального і культурного спадку утворився вакуум у колективній свідомості. Його швидко і насильно заповнили неправдивими судженнями, одновимірними поняттями, які просто засвоюються. Колективну пам’ять визначає екзистенційна ситуація конкретного індивіда та суспільства в цілому. Вдало імплементовані помилки продовжуть деформувати вектор його розвитку».

Молода свідомість не здатна розрізнити своє і чуже...

Тож Ольга Кузюра запрошує нас ще раз поринути в роздуми про природу кожної особистості та її ідентичності.

Виставку можна побачити до 17 липня.

Світлана АГРЕСТ-КОРОТКОВА. ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів