Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Розвиток і самовдосконалення, а потім – очікування кращого майбутнього

У Києві проходить одне з найбільших очних студентських змагань програмістів у світі KPI-Open
11 липня, 2012 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва і В. М. Глушкова KPI-Open організовується Київським політехнічним інститутом разом із партнерами з 2006 року. Олімпіада проводиться за оригінальними правилами, розробленими на основі правил аналогічних турнірів, що проводяться Ассоціацією комп’ютерної техніки (Association for Computing Machinery), а саме – міжнародної олімпіади International Collegiate Programming Contest.  KPI-Open - це очне командне змагання із застосуванням автоматичної системи проведення олімпіад – Ejudge, що виключає людський фактор під час визначення основних результатів змагань.

Цього року участь в олімпіаді бере 7 країн пострадянського простору і Східної Європи – Чехія, Польща, Молдова, Росія, Білорусь, Угорщина та Україна. Для участі в олімпіаді зареєструвалися 86 команд - представників 52-ох навчальних закладів. За 7 років проведення олімпіади в ній взяли участь близько 500 команд та 2000 учасників. Серед очних змагань з програмування цей проект є найбільшим в Україні і один з найбільших у світі.

Для  розв’язання задач учасникам необхідно оригінально мислити та мати глибоку фундаментальну математичну підготовку разом із відмінним знанням принципів програмування, – говорить Іван ПЛОТНІКОВ, один із ініціаторів і організаторів проекту. – Окрім цього, такого роду змагання мають спортивний характер, оскільки, окрім знань і здібностей, важлива швидкість алгоритмічного розв’язання та правильної реалізації за допомогою обраної учасниками мови і середовища програмування.  

Окрім нестандартних алгоритмічних задач, організатори нещодавно почали вводити у конкурсну програму завдання від партнерів олімпіади, найбільш  наближені до реальних розробок, які щоденно впроваджуються в життя. Компанії IT-індустрії пропонують створити власні варіанти тих проектів, над якими вони самі наразі працюють. Шкода, що далеко не всі учасники олімпіади на цьому етапі свого розвитку розуміють важливість внутрішньої мотивації до всебічного розвитку, і тому активність їх участі у факультативних проектах партнерів є досить низькою на сьогодні.

Ідея проведення олімпіади, стимулювання молоді до участі в ній та у практичних конкурсах несе в собі спробу пробудити у студентства бажання  і розуміння необхідності перш за все власного розвитку та вдосконалення і лише після цього – сподівань та очікувань кращого від зовнішнього середовища.  

KPI-Open 2012 триватиме до 13 липня.

Юлія ЯРУЧИК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: