Автору і письменнику зустріти своїх читачів – важлива подія, завдяки якій ти бачиш обличчя і очі тих, хто присвятив свій час і роздуми твоїм творам. Це можливість наживо почути їх відгуки і теплі слова. У журналістів «Дня» сьогодні була така можливість на одній з найбільших інтелектуальних подій України. Іван Капсамун та Валентин Торба представили на цьогорічному «Книжковому Арсеналі» свої перевидані бестселери «Котел» (її англійську версії «A Casewithout a StatuteofLimitations») та «Я свідок».
Підходили купувати книжки «Дня» і спілкуватися із авторами люди різних професій і різного віку. Серед них – вже знайомі обличчя постійних читачів газети та власників всієї Бібліотеки «Дня». Одна з них – пані Дар’я, яка зізналася, що має всі книжки «Дня» і просто вирішила підійти до стендугазети на «Книжковому Арсеналі» - привітати авторів. «Я вже давно чекала такої правдивої літератури, яка допомагає думати і приймати правильні рішення. До того ж я цікавлюся українською історією і традиціями. Книжка «Повернення в Царгород» - це певний прорив, який надихає, змушує повірити в свої національні сили, свою незалежність і поставити правильні пріоритети», - зазначає вона.
Завітала до стенду «Дня» і директор Центру протидії корупції Дарина Калинюк, яка придбала примірник Івана Багряного із серії «Бронебійна публіцистика». «Видавництво газети «День» цікаве тим, що вонопропонує правильні цінності для України. Газета зокрема використовує найкращі твори наших попередніх і сьогоднішніх державних діячів», - прокоментувала Калинюк.
Ще один цікавий гість - журналістка Тіна Пересунько, яка також поповнила свою колекцію примірниками книжок із «Бронебійної публіцистики». «Я займаюся культурною дипломатією, як політикою представлення назовні, - розповідає вона про свій вибір. - Щоб гідно і впевнено представляти Україну закордоном, треба добре знати українську історію і розуміти її відмінність від російської історії. Протягом всього часу незалежності України над нами тяжіла імперсько-радянська спадщина, що ми перебуваємо в єдиній колисці. Але війна, розв’язана Росією в 2014 році, спровокувала нас на більш глибоке осмислення власної культурної і політичної окремості. Я впевнена, якраз книги «Дня» можуть допомогти мені отримати історичні джерела аргументів, оскільки на рівні звичайного громадянина я маю розуміння, що ми незалежна нація і держава. Але щоб бути сьогодні ефективним громадянином України я мушу знати українську культуру та історію. Тож історичні книжки, які публікує газета «День»дуже важливі для мене і для досягнення моєї професійної мети».
Хтось же вирішив купити книжки «Дня», щоб не лише почитати якісну публіцистику. Так, молода дівчина Катерина, яка купила книгу Івана Капсамуна «Котел» англійською мовою, побачила її україномовну версію у батьків і вирішила «вбити двох зайців» - і англійську «підтягнути» і дослідити «новітню історію для чайників».
А хтось вирішив прийти на книжковий арсенал цілеспрямовано, щоб підтримати того чи іншого автора. Так, підтримати Валентина Торбу прийшов екс-мер Луганська Олексій Данилов, який придбав собі комплект «Новітньої історії для «чайників». «Я дуже поважаю видання «День», бо для мене це єдине в Україні достойне щоденне видання, яке мені цікаво читати, - зазначив Данилов. - Так само в газеті працюють цікаві люди, серед яких мій земляк Валентин Торба, який написав дуже цікаву книжку «Я свідок – записки з окупованого Луганська». Тож я маю радість придбати весь триптих «Дня».
В свою чергу голова ГО «Точка росту: освіта і наука» Світлана Благодєтєлєва-Вовк прийшла висловити вдячність Івану Капсамуну за його послідовну роботу над дослідженням новітньої історії на прикладі «справи Гонгадзе-Подольського»: «Я знайома з Іваном Капсамуном по Facebook, я особисто знайома з Олексієм Подольським – це людина, яка на сьогоднішній день уособлює спротив проти кучмізму. Я підтримую цю людину і вважаю, що після того, як ми досягнемо результату у цій справі, розпочнеться справжнє перетворення в Україні. Тож для мене книга «Котел» є однією з засадничих у цій справі. Я сподіваюсь на її продовження «Котел-2», в якому головний герой переможе, феміда запрацює. Я дякую газеті «День», що вона висвітлює цю тему, тому що, на жаль, в Україні часто про найважливіші речі не говорять – їх замовчують».
«Я безпосередньо поспілкувався з нашими читачами і не тільки, які захотіли придбати книжки «Дня», - говорить редактор відділу політики Іван Капсамун після дня на «Книжковому Арсеналі». - Для мене було дуже цікаво розповісти їм про невідомі та забуті сторінки новітньої історії України, зокрема, про «справу Гонгадзе-Подольського». Це живе спілкуваннязаохочує людей краще розуміти процеси, і відповідно купувати книжки. Для мене дуже приємно, що є зворотня реакція. А те, що наші книжки перевидані вдруге, означає, що на них є попит в суспільстві, і я це дуже добре відчув на «Книжковому Арсеналі». У людей є бажання знати свою історію, і це не може не радувати, бо в такому разі наші громадяни краще знатимуться на політичних процесах, які відбуваються в країні і робитимуть для себе правильні висновки».
«Те, що відбувається у Луганську зараз, люди можуть співставити із тим, що відбувалося у Луганську раніше, - говорить автор книги «Я свідок» Валентин Торба. - Історія нашого міста ділиться на кілька етапів - те, що там відбувається сьогодні, і враховуючи те, що відбувалося там, коли до влади прийшов Леонід Кучма, призначивши губернатором Єфремова, 90-і роки здаються, якщо не часами добробуту, то часами, коли була певна надія на краще. Сьогодні до нас завітав Олексій Данилов – колишніймер Луганська, який в свій час побудував у місті естакаду і зробив багато інших позитивних речей. У розмові він правильно зазначив: ми з 90-х плавно перейшли у 2000-і, і ці 2000-і ніяк не можуть закінчитися. Тож я відчув, з одного боку, приємну рефлексію, коли зустрів цю людину і побачив її реакцію на книжки. Але, з іншого боку, було трішки сумно, бо я розумію, що навряд чи Луганськ у найближчі 20 років - не те, що піде далі, - дай Боже, щоб він повернувся до якогось адекватного стану».
«День» давно і ґрунтовно працювало на те, щоб війни у нас не було. Але не почули… Трагедія таки сталася. Про її причини і «конструкторів» ми пишемо в останніх книжкових новинках «Дня». А головне – як нам вийти з цього стану. Книжки розпродаються швидкими темпами. Завтра – останній день роботи книжкової ярмарки. Не тільки новинки, а і інші видання з «Бібліотеки газети «День» на стенді #C07. Поспішайте!